Brněnská muzejní noc

Brněnská muzejní noc

v sobotu 20. května
Ve VIDA! program pro rodiny už od 16 hodin!

 

VSTUPNÉ
Doprovodný program v okolí budovy zdarma, vstup do expozice 80 Kč/os (vstupenky můžete koupit již nyní na www.vida.cz/eshop nebo na pokladně VIDA!, budou v prodeji také přímo na místě)

 

DOPROVODNÝ PROGRAM
16:00–22:00 Stanoviště s experimenty v okolí budovy VIDA!
Fascinuje vás bouřka? Umíte zjistit, jak je od vás daleko? Máte raději hromy nebo blesky? Co všechno s bleskem souvisí? Jakou roli v tom hraje plazma nebo zvuk? Troufnete si prostrčit ruku skrz blesk?

17:00, 18:30, 20:00, 21:30 Od blesku k hromu – představení se zábavnými pokusy na venkovním pódiu

 

STÁLÁ EXPOZICE
16:00–23:00 Přijďte rozpoutat vichřici, zažít zemětřesení, projet se na kole po laně, postavit magnetickou sochu nebo zahalit město do husté mlhy. Užijte si 170 hravých exponátů, díky kterým zjistíte, jak funguje svět kolem nás.

 

TIP
Chcete zažít novou dimenzi návštěvy expozice? Vyzvedněte si na pokladně startovní balíček hry Pevnost VIDArd a vydejte se mezi exponáty řešit úkoly a hádanky. Na úspěšné čeká poklad. Ke hře je nezbytné použití vlastního zařízení s připojením na internet. Wi-fi je VIDA! bezplatná.

 

PROMÍTÁNÍ 3D FILMU DIVOKÁ AFRIKA
17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00 – v ceně vstupenky do expozice
Nenechte si ujít jedinečný 3D film z produkce BBC promítaný v Divadle vědy. V hlavní roli se představí voda jako jeden z přírodních živlů. Sledujte ji od zamrzlých vrcholků hor, přes jezera plná života až k vyprahlým pouštím. Těšte se na nevšední záběry zvířat, která tu dennodenně bojují o přežití. Kapacita sálu 80 osob.

 

Událost na Facebooku ►►

 

Více informací o celé akci najdete na www.brnenskamuzejninoc.cz.