Informace pro návštěvníky

oddelovac
Běžné vstupné 190 Kč osoba
Snížené vstupné (děti 3-15 let, studenti 15-26 let, ISIC/ITIC, senioři 65+, ZTP, ZTP/P)* 110 Kč osoba
Rodinné vstupné „A“ (2 dospělí + 2-3 děti do 15 let nebo studenti) 490 Kč rodina
Rodinné vstupné „B“ (1 dospělý + 2-3 děti do 15 let nebo studenti) 360 Kč rodina
Organizovaná skupina od 10 osob (bez ohledu na věk) 130 Kč osoba
Organizovaná dětská skupina (školy, kroužky, skauti apod., organizace sdružené v ČRDM a držitelé karet EYCA)
90 Kč osoba
Děti do 3 let, průvodce držitele průkazu ZTP/P, doprovod organizovaných dětských skupin (běžně 1 dospělý na 10 dětí) vstup ZDARMA
Pevnost VIDArd – hrací balíček
 50 Kč
Odpolední vstupenka (út–pá, 16:00–18:00) ► INFO Neplatí o prázdninách a státních svátcích 90 Kč
Děti do 10 let pouze s doprovodem osoby starší 18 let
Platba kartou nebo v hotovosti.
Po předložení Senior Pasu poskytnutí slevy 10 % ze základního vstupného.
Po předložení Rodinného pasu a zaplacení rodinného vstupného sleva 50 % na vstupné pro čtvrté, případně i páté dítě.
Po předložení karty Premium RB Club
poskytnutí slevy 10 % ze základního vstupného.
Poukázky Sodexo Flexi Pass nepřijímáme.

Poskytnuté slevy se nesčítají.

Po: 9:00–14:00
Út–Pá:
9:00–18:00
So–Ne:
10:00–18:00

Hrát si a objevovat ve VIDA! je vysoce návykové! Přijít jednou rozhodně nestačí. Teprve po třetí návštěvě začínáte tušit, co všechno tu můžete zažít, ale ani po sedmé toho nemáte dost. Pro všechny, kteří k nám chodí rádi a opakovaně, jsme připravili roční permanentky. Za cenu mírnou k nám můžete chodit po celý rok, jak často budete chtít.
Běžná permanentka 670 Kč
Permanentka snížená pro děti 3-15 let, studenty 15-26 let, ISIC/ITIC, seniory 65+, ZTP, ZTP/P 390 Kč
Rodinná permanentka „A“ pro 2 dospělé a 2-3 děti do 15 let nebo studenty 1720 Kč
Rodinná permanentka „B“ pro 1 dospělého a 2-3 děti do 15 let nebo studenty 1260 Kč
 Firemní permanentka – více informací >>  50000 Kč
Roční permanentka vás opravňuje k opakovanému vstupu do VIDA! science centra po dobu jednoho roku od data, kdy byla zakoupena.
Permanentka je nepřenosná, platí pouze pro osobu/rodinu, jejíž jméno je na ní uvedeno.
Permanentka opravňuje držitele ke vstupu pouze v běžné otevírací době, kterou najde na těchto stránkách.
Permanentku zakoupíte u nás na pokladně nebo v našem e-shopu!

VIDA! profil

Jak vám šlo moderování předpovědi počasí a jak vypadá fotka vašeho zmrazeného stínu? Právě to se dozvíte na svém VIDA! profilu, ve kterém naleznete všechny výsledky, které jste si během návštěvy nahráli na svou vstupenku. 

Vstoupit  

Nejlepší dárek na světě?

Jednoznačně zážitek! Využijte nabídky našich dárkových poukazů na jednorázové vstupné nebo na permanentky. K zakoupení jsou u nás na pokladně a nově také během pár kliknutí v našem e-shopu!

Koupit poukaz  
oddelovac

Nejčastější otázky

Jak se k nám dostanete?

Sídlíme v bývalém pavilonu D brněnského výstaviště, ale z areálu BVV se k nám nedostanete, máme vlastní vchod z ulice Křížkovského (naproti hotelu Voroněž) a je nepřehlédnutelný (je to ten velký plechový chobot).
Pokud k nám pojedete autobusem č. 84, vystupte na zastávce Křížkovského. Nejbližší zastávka autobusu č. 44 se jmenuje Velodrom. Nejblížší tramvajová zastávka je Výstaviště – hlavní vstup, kde stojí taky autobus č. 52 a trolejbusy č. 25, 26 a 37. Parkovat je možné kdekoli v blízkosti pavilonu, popřípadě využít nedaleký parkovací dům, kde se platí 10Kč/hod. Mapku i souřadnice GPS najdete v záložce KONTAKT.

Jaká je otevírací doba?

Máme otevřeno každý den, v pondělí jen od 9.00 do 14.00, od úterý do pátku od 9.00 do 18.00 a o víkendu od 10.00 do 18.00. Aktuální otevírací dobu i aktuální informace o tom, kdy máme zavřeno, najdete vždy přímo na této stránce nahoře (záložka vedle ceníku) nebo v záložce Kontakt.

Pro koho je science centrum určené?

Pro všechny. Bez legrace. Možná novorozenci si to tu úplně neužijou, ale jinak se u nás zabaví každý. A ještě se i něco dozví!

Je potřeba si vstupenky do VIDA! rezervovat?

Není, stačí přijít a koupit si vstupenky u nás na pokladně.

Kolik času si máme na návštěvu VIDA! science centra vyhradit?

Naše expoziční plochy mají cca 4600m2 a doporučujeme si na návštěvu vyhradit minimálně 2 hodiny času. Ale klidně i celý den! V ceně základní vstupenky je totiž i možnost zhlédnout naše představení plné zábavných pokusů a navštívit aktuální výstavu ve 3. patře. Každou neděli se navíc koná nějaký speciální program v podobě dílen nebo demonstrací v expozici. Přidáváme i orientační plánek k nahlédnutí.

Jak se u nás občerstvit?

Aktuálně dochází k výměně provozovatele naší restaurace, provoz nového občerstvení bude zahájen 10. 6. 2017, do té doby jsou  návštěvníkům k dispozici bohužel jen jídelní a nápojové automaty.

Je expozice přizpůsobena i pro cizince?

Ano, popisky u všech exponátů jsou kromě českého jazyka k dispozici také v angličtině a němčině.

Je povolen vstup s kočárkem?

Jak řekl náš manažer programu: “Ano, ale jen s plným.” :) Na kočárky prázdné máme vyhrazeno místo v blízkosti pokladen, pokud ale chcete své dítě nechat v kočárku a absolvovat s ním návštěvu expozice, určitě vám v tom nebudeme bránit.

Můžu tu nechat děti samotné?

Všechny děti do 10 let mohou do expozice pouze v doprovodu osoby starší 18 let. Jestli jsou děti starší, mohou do expozice i samotné. Ale pozor! Rodičovskou odpovědnost nesete i nadále vy.

Je VIDA! uzpůsobena i pro hendikepované?

Ano. Užít si to u nás mohou opravdu všichni. Parkování pro invalidy je možné přímo před budovou, kde je vyhrazeno parkovací místo. Uzpůsobený vstup do budovy najdete pod hlavním vchodem (vše je označeno), odtud je možné zazvonit na pokladnu. V celé budově jsou pak výtahy i několik bezbariérových toalet.

Nenalezli jste odpověď na svou otázku? Neváhejte napsat na info@vida.cz

oddelovac

Doprovodný program

Vyzkoušením všech exponátů to u nás nekončí!

Během své návštěvy v science centru si můžete zajít také na naše představení plné zábavných pokusů – takzvané SCIENCE SHOW. Jen pozor, divadlo má omezenou kapacitu na 80 osob. Kdy se hraje jaká show najdete na tomto odkazu.

Přibližné začátky science show (přesné jsou vždy hlášeny rozhlasem):
 Po – Pá: 10.30, 11.30, 15.30
 So – Ne: 11.00. 15.00, 16.00

DIVOKÁ AFRIKA  NOVÝ 3D FILM od 1. 1. 2017 DENNĚ
Všechny informace filmech a časech promítání najdete ZDE >>

Každou neděli je ve VIDA! připraveno něco speciálního pro rodiny. Někdy jsou to ukázky pokusů přímo v expozici, jindy originální program v našich Labodílnách.

Aktuální program najdete na www.vida.cz/nedelniprogramy

Ve VIDA! science centru máme ve třetím patře s výhledem na celou expozici prostor pro dočasné výstavy. Na jakou se můžete těšit aktuálně?
KLAMÁRIUM / 1. listopadu 2016 – 9. května 2017
Co prozrazují optické klamy o lidské mysli?

Zajímá vás, jak snadné je ošálit lidské smysly? Chcete vědět, proč tomu tak je? Nebo si jen přejete užít svět, kde se neuvěřitelné stává skutečností? Dospělí se mění na trpaslíky, kulička se kutálí do kopce a mizí věci, které jste ještě před chvíli na vlastní oči viděli. Navštivte výstavu Klamárium a seznamte se s více než třiceti optickými klamy. Více informací: www.vida.cz/klamarium

Užijte si novou dimenzi návštěvy expozice! Objevte věci, které zůstávají běžnému návštěvníkovi skryté. Stačí si na pokladně koupit startovní balíček a začít řešit úkoly a hádanky. Na úspěšné čeká na konci poklad. Ke hře je nezbytné použití vlastního zařízení s připojením na internet. (Wi-Fi je ve VIDA! bezplatná.)

Kompletní informace najdete na www.vida.cz/pevnostvidard

Akční vstupné

banner_budova_polovina_print

×