Nabídka programů pro organizované skupiny během letních prázdnin

Nabídka programů pro organizované skupiny během letních prázdnin

Chystáte se s příměstským táborem do VIDA!? Chcete navštívit naše centrum se skupinou přátel? Jste vedoucí skautské skupiny či pionýrů?

Kromě návštěvy expozice vám nabízíme možnost si během letních prázdnin objednat půlhodinový program v naší Labodílně. Ke vstupnému připlatíte jen 10 Kč za osobu a můžete si užít program Bublina jako bublina? (v červenci) nebo Elektřina není dřina (v srpnu). Program rezervujeme pro skupiny od 9 osob na e-mailu program@vida.cz. Bez rezervace se jich mohou účastnit i jednotlivci a menší skupiny. Programy budou probíhat o prázdninách každý den včetně víkendů a svátků.

 

PROGRAM NA ČERVENEC 2016
Bublina jako bublina?
Kde: Labodílna VIDA!
Kdy: od 1. – 31. 7. 2016 od 11:00 do 16:00 hodin, začátky každou hodinu
Délka programu: 30 minut
Počet osob: 9 – 16

Z čeho připravit ten nejlepší bublinový roztok? Jak funguje bublinový stroj poháněný suchým ledem? Je možné se do bubliny celý schovat? To všechno a ještě mnohem víc se dozvíte během červencové bublinové dílny. Vytvoříte si vlastního bublinového hada, roztančíte obří bublinu a vyzkoušíte si, čím vším je možné bubliny tvořit. Na závěr se můžete těšit na výrobu mega bublin.

 

PROGRAM NA SRPEN 2016
Elektřina není dřina
Kde: Labodílna VIDA!
Kdy: od 1. – 31. 8. 2016 od 11:00 do 16:00 hodin, začátky každou hodinu
Délka programu: 30 minut
Počet osob: 9 – 16

Může být voda nevodivá? Jak dynamická je statická elektřina? Odpovědi se dozvíte během programu Elektřina není dřina. Těšit se můžete třeba na výrobu elektrického článku z citrónů. Zjistíte, jak se změní vodivost destilované vody, když ji osolíme a naučíte se zábavná kouzla se statickou elektřinou. Užijte si pokusy, při kterých vám budou vstávat vlasy na hlavě!