Školka ve VIDA! / Nejlepší program v Brno

VIDA! pro školky

VIDA! je otevřená také pro děti mateřských škol

Přijďte si se školkovými dětmi užít den v zábavním vědeckém parku VIDA! v Brně. Čeká vás den plný hravého objevování a společné zábavy. Navštívit nás můžete ve všední dny. Doporučujeme ale využít speciální pondělky, které jsou vyhrazené přímo pro školky. V lednu také pravidelně otevíráme především pro školky bez přítomnosti starších dětí.

Návštěva ve VIDA!

V hravé expozici najdete speciální dětskou sekci, kde se děti zabaví i poučí. Čeká vás bohatý doprovodný program. Navštívit můžete představení plné pokusů nebo dobrodružné 3D filmy. Také si můžete zarezervovat některý z výukových programů určených přímo pro mateřské školy. 

Zábavní vědecký park VIDA! nabízí bezpečné prostředí pro děti z mateřských školek. V šatně je možné si zdarma zapůjčit reflexní vestičky v různých barevných variantách. 

Program pro školky 

 

Rezervace

Návštěvu objednávejte nejméně 6 týdnů předem prostřednictvím rezervačního systému. Všechny návštěvy organizovaných skupin je třeba rezervovat předem. Po vybrání vhodného termínu z kalendáře se vám zobrazí aktuální nabídka na tento den, ze které máte možnost si zvolit návštěvu pouze expozice nebo expozice i s doprovodným programem.

Pokud máte před rezervací návštěvy nějaký dotaz nebo máte zájem o rezervaci návštěvy s menším než šestitýdenním předstihem, kontaktujte nás na e-mailu program@vida.cz nebo ve všední den na telefonu +420 730 896 544.

Nepište prosím na e-mail info@vida.cz, vyřízení vaší žádosti se tím prodlužuje.

Otevírací doba

Pondělízavřeno
Úterýzavřeno
Středazavřeno
Čtvrtekzavřeno
Pátekzavřeno
Sobotazavřeno
Nedělezavřeno

Ceník pro školky

Druh vstupnéhoCena
Vstup do expozice
90 Kč / dítě
Vstup do expozice + 1 libovolný program
130 Kč / dítě
Zakoupení dalšího vybraného programu
40 Kč / dítě
Vstupenka na 3D film
30 Kč / dítě

Pondělí pro školky

Poslední pondělí v měsíci nabízíme návštěvu expozice bez přítomnosti dětí ze základních a středních škol. Součástí vstupenky je návštěva expozice, výukový program a science show Albatros. Další výhodou je asistence osobního vidátora (lektora), který bude k dispozici předem objednaným školkovým skupinám po celou dobu návštěvy.

Termíny: 21. 9., 26. 10., 30. 11.

 

Leden pro školky

Zejména v lednu doporučujeme mateřským školám navštívit naši expozici. Právě v tomto měsíci navštěvuje park VIDA! minimum dětí školou povinných. Po celý leden tak VIDA! nabízí zvýhodněnou cenu 100 Kč/dítě mateřské školy. V ceně je zahrnut vstup do expozicevýukový program a science show Albatros. Další výhodou lednové návštěvy je osobní vidátor (lektor), který bude k dispozici předem objednaným školkovým skupinám po celou dobu návštěvy.

Kudy k nám

Křížkovského 554/12, 603 00 Brno

Pěšky

Sídlíme v bývalém pavilonu D brněnského výstaviště, vchod máme z ulice Křížkovského (naproti hotelu Voroněž) a je nepřehlédnutelný (je to ten velký plechový chobot).
Mapa dostupnosti našeho science centra – pěšky

MHD

Nejbližší zastávka u výstaviště se jmenuje Velodrom a jezdí na ni autobus č. 44, ve druhém směru je lepší vystoupit na zastávce Křížkovského, na kterou jede autobus č. 84. Nejbližší tramvajová zastávka je Výstaviště – hlavní vstup, kam jezdí tramvaj č. 1, na stejném místě jsou také zastávky trolejbusů a autobusů č. 25, 26, 37 a 52.
Mapa dostupnosti našeho science centra – MHD

Z nádraží

Na Hlavním nádraží stačí nasednout na tramvaj č. 1 (směr Ečerova) a vystoupit na zastávce Výstaviště – hlavní vstup (výstaviště se pak obchází zleva po ulici Křížkovského, než narazíte na naši budovu – vše je přehledně značeno). Z autobusového nádraží Zvonařka pojedete autobusem č. 84 (směr Stará osada) na zastávku Křížkovského. Pokud jste z důvodu výluky dorazili na Dolní nádraží, nejsnazší je dopravit se nejprve na Hlavní nádraží a poté pokračovat výše zmiňovanou tramvají č. 1. K přepravě mezi nádražími můžete využít autobusovou linku č. 61, která je zdarma, možné je dojít také pěšky skrze Galerii Vaňkovka.
Mapa dostupnosti našeho science centra – cesta z nádraží.

Autem

Při sjezdu z dálnice i při pohybu městem se držte směrovek na “BVV” nebo “Výstaviště”. Parkování je možné přímo u centra, když zrovna není žádný veletrh, zaparkujete pohodlně i kdekoli v blízkosti pavilonu, popřípadě můžete využít nedaleký parkovací dům.
Mapa dostupnosti našeho science centra – autem

Školy

Školní autobus můžete zaparkovat přímo před budovou VIDA! science centra. Pokud zde není místo, informujte se o dalších možnostech přímo na pokladně VIDA!
Mapa dostupnosti našeho science centra – autem

Kontakt

Daniela Marková

Daniela Marková

daniela.markova@vida.cz
515 201 027

Často se nás ptáte

Výukové doprovodné programy pro mateřské školy trvají zhruba 60 minut. Science show Albatros je dlouhá přibližně 30 minut.
Ano, svačit je možné v prostoru relax zóny, která se nachází na galerii ve třetím patře nebo také v restauraci, kterou najdete v suterénu.
Ano, po programu se mohou děti vrátit do naší hravé expozice. Speciálně pro děti z mateřských škol máme připravenou dětskou sekci. Na návštěvu dětské expozice doporučujeme si vyhradit minimálně 30 minut.
Pokud váš program začíná už v 9:00, budeme rádi, když svačinu odložíte na později až po skončení programu, abychom začali včas.
Ano, místnost pro odpočinek dětí máme k dispozici.
Není nutné mít s sebou přezuvky. V expozici se děti pohybují v botách. V učebnách máme koberce, kde mohou být děti bez bot.
Ano, stačí tento požadavek uvést během rezervace návštěvy nebo při komunikaci s lektorkou pro mateřské školky Danielou Markovou (daniela.markova@vida.cz). Následně vám fakturu vystavíme.
Ano, v suterénu budovy VIDA! najdete občerstvení, kde se podávají teplá i studená jídla. Pokud máte zájem objednat si oběd pro děti, kontaktujte prosím s předstihem přímo provozovatele restaurace na gastro@vida.cz nebo na telefonu 777 943 808.

Aby vám už nikdy nic neuniklo

Vymýšlíme pořád něco nového a vy o tom můžete vědět mezi prvními, stačí tady teď nechat svůj e-mail.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

VIDA! Program

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012

Vyhledávání

Zadejte hledný výraz a potvrďte

Možná hledáte