Online doučování
Online doučování > Online doučování

Online doučování

Online doučování

Potřebujete pomoci se školou? Lektoři VIDA! jsou tady pro vás

Doučujeme online žáky základních škol i studenty středních škol. Pokud potřebujete pomoci s některou ze školních látek, lektoři VIDA! jsou tady pro vás a rádi vás vše doučí.

Online doučování ukončíme na konci června 2022. Nové žáky již nepřijímáme.

Doučování může být jednorázové. Naši lektoři si s dětmi mohou zopakovat učivo před důležitým testem nebo poradit s řešením konkrétních úloh (ty nám po domluvě můžete následně poslat e-mailem a my si předem připravíme jejich řešení).

Lektor se bude věnovat pouze vašim dětem a to po celých 60 minut doučování. To je velkou výhodou oproti distanční výuce, během které není dostatečný prostor probíranou látku pochopit a naučit se ji.

Doučování ale může být také dlouhodobé. Můžeme vám pomoci například s přípravou na přijímací zkoušky. V tom případě se vám vyplatí si předplatit více doučovacích lekcí.

 

Kdo bude doučovat?

Doučování vedou zaměstnanci a lektoři VIDA!, se kterými jste se mohli potkat v naší expozici nebo na doprovodných programech, když jsme měli ještě otevřeno. Ve většině případů jsou mezi lektory studenti magisterských či doktorských oborů. 

 

Pro koho je doučování určeno?

Pro žáky navštěvující 1. stupeň základní školy a pro studenty 2. stupňů ZŠ a také středních škol.

 

Jaké předměty doučujeme?

Zvládneme doučovat většinu školních předmětů. Pokud vám v seznamu některý předmět chybí, můžete nám jej při registraci dopsat do formuláře. Pokusíme se sehnat lektora, který by doučování zajistil. 

Vybírat můžete z těchto školních předmětů:

 • čeština, anglický jazyk, matematika, přírodověda, biologie, fyzika, chemie, zeměpis, vlastivěda, dějepis (pouze SŠ), německý jazyk, španělský jazyk, latina (pouze SŠ), informatika a základy společenských věd (pouze SŠ)

 

Kolik stojí online doučování? (od 1. 9. 2021)

 • 300 Kč za jednu lekci o délce 60 minut
 • 1200 Kč za 4+1 lekce zdarma (každá o délce 60 minut)

 

Jak se přihlásit?

 • Vyplňte dotazník a dejte nám vědět, o jaké předměty máte zájem a které dny a v jaký čas se vám doučování hodí.
 • Po odeslání dotazníku, jehož kopie vám přijde také na vaši e-mailovou adresu, se vám zpravidla do jednoho pracovního dne ozve telefonicky koordinátorka doučování ve VIDA! a domluví se s vámi na přesné podobě doučování.
 • Jakmile se domluvíte, na e-mail vám přijdou pokyny k zakoupení voucheru na doučování.
 • Nákup se uskuteční v našem e-shopu. Po zaplacení poukazu máte doučování rezervováno.  

Doučování online

 

Jak jsou s doučováním spokojení rodiče?

 

"Hledala jsem on-line individuální doučování pro syna a zároveň jsem potřebovala nějakou jistotu, že to bude mít úroveň a že doučující bude někdo lektorsky a znalostně vybavený. Připadalo mi, že pod hlavičkou VIDA! by mohlo být to ono. A ano, je. Lektor je vynikající, umí se vyladit na vlnu žáka (14,5 – puberta v plném proudu), syn učitele respektuje, cítí zodpovědnost pracovat na zadaných cvičeních, je motivován, znalostně se posunuje a hlavně se na lektora těší! Že je cool. A to český jazyk opravdu nesnáší :)."
Kamila H.

 

"Doučování jsem si vybrala z důvodu, že sama anglicky neumím a tudíž se se synem nemůžu učit. Potřebovala jsem někoho, kdo by s ním úkoly udělal a nachystal ho na on-line výuku. S lektorem jsem spokojená, dělá nejen zadané úkoly, ale i věci navíc, jako je konverzace... A i když už přesahovali zaplacenou hodinu, neměl problém, rozdělanou práci dokončit, což si cením. Děkuji za vaši snahu a práci."
Simona K.

 

"V době covidu naráží naše školství na své limity. Hledali jsme cestu, jak podpořit vzdělávání našeho syna. Nechtěli jsme ale zvyšovat tlak na již tak vystresované učitele a zároveň jsme si říkali, že i jiný lektor, jiná osoba může výuku jazyku oživit. Doučování ve VIDA! se zdálo jako ideální způsob – cenově přijatelné, flexibilní, milí a mladí lektoři.
Syn je s doučováním AJ spokojený, na konverzace se těší, probírají jemu blízká témata a má pocit, že dělá pokroky. Takže za mě 100 bodů ze 100. Díky moc za Vaší práci."
Magdaléna M.

 

"Online doučování od VIDA! jsme začali využívat krátce před Vánoci, protože jsme chtěli syna nenápadně připravit na vánoční dárek z oblasti IT. Lektor Adam, který se toho ujal, byl k synovi velmi vstřícný. Syn se pro celou věc nadchl i přesto, že je na to možná ještě celkem malý. Individuální a přátelský přístup Adama je tak skvělý, že syn pokračuje ve svém on-line kroužku dál, i když původní záměr už pominul. V současné době, kdy není možné děti zapojit do jiných zájmových aktivit velmi vítáme jakékoli rozptýlení od školy i přesto, že zase "jenom" u počítače. VIDA! navštěvujeme pravidelně a doufáme, že až se zase otevře veřejnosti, budeme se s Adamem moct potkat osobně. Zároveň hodláme v on-line doučování syna nadále podporovat. 

Zároveň jsme chtěli nějaký dodatečný zdroj zábavy dopřát i dceři a nabídli jí doučování angličtiny. Vzhledem k tomu, že dcera školní požadavky angličtiny zvládá celkem bez problému, jedná se spíš o výuku navíc, nad rámec školních osnov, zábavnou formou, s možností používat angličtinu celých 60 minut individuálně podle svých představ a přání. Dcera je v teenagerovském věku a tak je jakákoli dobrovolná aktivita vedoucí k lepšímu vzdělání vítaná.  Lektorka Klárka přesně toto vystihla, s dcerou navázala přátelský vztah a tak se dcera na on-line hodiny těší, vymýšlí, na co se zeptat, v čem se zdokonalit.

Vzhledem k on-line hodinám, které děti absolvují ve škole, kdy technika často kolabuje, učitelé často děti ani nevidí či neslyší a obráceně, si myslím, že úroveň výuky jazyků bude rapidně klesat a že je velmi vhodné doplnit výuku vlastními (nebo VIDA!:-) silami. Doučování jak IT, tak AJ od VIDA! vřele doporučuji."
Hana G.

 

Informace pro Vás

 • Online doučování ukončíme na konci června 2022. Nové žáky již nepřijímáme.

 • pro žáky ZŠ a studenty SŠ

 • od 240 Kč za jednu 60 minutovou lekci

 • pro přihlášení je nutné vyplnit formulář s poptávkou

 • lekci je potřeba předem zaplatit v našem e-shopu (až po konkrétním stanovení termínu doučování)

 

KONTAKT

Lucie Hebedová

Lucie Hebedová
koordinátorka VIDA! doučování
doucovani@vida.cz

Sdílejte!

Aby vám už nikdy nic neuniklo

Vymýšlíme pořád něco nového a vy o tom můžete vědět mezi prvními, stačí tady teď nechat svůj e-mail.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

VIDA! Program

272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Vyhledávání

Zadejte hledný výraz a potvrďte

Možná hledáte