VIDA! pro média

Informace pro média

Chcete o nás napsat? Natočit reportáž? Potřebujete fotky? Ozvěte se!

Tiskové zprávy

Rande s vědou: Příběh dvou hemisfér

Datum: 17. 5. 2024
Fandíte vědě a chcete se o různých tématech dozvědět více do hloubky? Stavte se za námi do VIDA! na Rande s vědou. Je to nový program, kdy si do VIDA! zveme zajímavé hosty na vědecké večery. Ve středu 22. května od 18:00 hodin pro vás připravujeme přednášku na téma Příběh dvou hemisfér. „Kateřina Štěpánková, která se v roce 2024 umístila v žebříčku 30 pod 30 časopisu Forbes, studuje doktorát na lékařské fakultě Univerzity Karlovy a působí v Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR.

Zvířecí hrdinové ve VIDA!

Datum: 4. 4. 2024
Fascinuje vás, jaké schopnosti různí živočichové v průběhu evoluce získali? Pak si nenechte ujít rodinnou akci Zvířecí hrdinové, která se uskuteční v sobotu 6. dubna v zábavním vědeckém centru VIDA!
Přijmete výzvu a porovnáte svoje pohybové dovednosti s těmi zvířecími? Doskočíte dál než blecha? Staňte se želvím režisérem slow motion klipu a rozhodněte, do jaké role obsadíte vlastnoručně vyrobené zvířátko. Víte, jak vypadá srst ledního medvěda nebo peří pod mikroskopem?

Roboti míří do VIDA!

Datum: 27. 2. 2024
Užijte si zábavní vědecký park VIDA! plný robotů a digitálních technologií. Akce VIDA! Roboti nabídne v sobotu 2. března od 10:00 nevšední přehlídku robotů, ale také workshopy a dílny pro děti. Letošní novinkou je workshop s experty na umělou inteligenci z organizace Aignos. „Zjistěte, jak je možné, že umělá inteligence umí to, co umí. Kde všude se s ní již dneska můžeme setkat. Jaké výhody a rizika přináší?“ představila letošní novinku Lucie Koubková, koordinátorka akce.

Provětrejte mozek na party ve VIDA!

Datum: 21. 2. 2024
Přijďte ve čtvrtek 22. února do VIDA! na večerní party po setmění VIDA! After Dark: Brain. Užijte si chytrou zábavu v science centru bez dětí a speciální program pro dospělé zaměřený na lidský mozek. „Atraktivní částí programu bude přednáška MVDr. Ing. Václava Trojana, Ph.D., o léčivých účincích konopí v neurologii a poznatky Mgr. Jiřího Sedmíka, Ph.D. o pokrocích ve výzkumu Alzheimerovy choroby,“ představil zajímavé hosty a experty v oboru Tomáš Gabrhelík, koordinátor VIDA! After Dark.

VIDA! zažila rekordní rok 2023

Datum: 4. 1. 2024
VIDA! zažila rekordní rok 2023. Díky všem zájemcům o hravou vědu se podařilo v roce 2023 překonat ve VIDA! hned několik rekordů. A to je krásný dárek k blížícímu se desátému výročí, ve kterém pro vás chystáme hned několik novinek. „Mám radost, že jsme měli rekordní návštěvnost. Všem 282 000 návštěvníků děkujeme a doufáme, že nám zůstanou naklonění i v novém roce. Tím ale výčet nej nekončí.

VIDA! chytrá zábava po celý advent

Datum: 13. 12. 2023
Že Vánoce a věda jdou dohromady, se přesvědčí všichni návštěvníci zábavního vědeckého centra VIDA! Na období adventu je tu totiž připravený bohatý program, a to jak pro malé návštěvníky, tak pro jejich doprovod. „O víkendech si v našich dílničkách užijí speciální program s vánočními pokusy, denně pak nový 3D film Království zvířat, otevřený prostor pro kutily Bastlírnu nebo představení v Divadle vědy,“ shrnula nabídku Daniela Marková, autorka dílniček.

POP SCIENCE poprvé v Brně

Datum: 6. 12. 2023
Přesvědčte se, že věda je i zábava na festivalu performerů, poprvé v ČR. V sobotu 9. prosince se zábavní vědecký park VIDA! promění v jedno velké jeviště a uvítá v Brně osm týmů z českých i zahraničních science center. Unikátní festival POP science si dává za cíl seznámit širokou veřejnost s vědeckými tématy prostřednictvím science show, se kterými tým VIDA! opakovaně boduje i na mezinárodní scéně. Zažijte, jaké různorodé možnosti science show nabízí!

VIDA! After Dark: Intimity

Datum: 20. 11. 2023
Ve VIDA! science centru se uskuteční poslední letošní večer pro dospělé s tématem Intimity. Ve čtvrtek 23. listopadu od 19:00 do 23:00 vám ve VIDA! otevřeme dveře do světa sexuality a intimního sebepoznání. „Budeme se věnovat například tématu sexuálních preferencí, takzvaných kinks. Nahlédneme do tajemství chemických procesů, které se v těle dějí během sexuálního vzrušení a jak chemie ovlivňuje naše pocity a touhy,“ láká na akci Tomáš Gabrhelík, koordinátor VIDA! After Dark.

Bastlfest se blíží

Datum: 2. 11. 2023
O víkendu 11. a 12. listopadu se v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! uskuteční Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu. Akce spojuje tradici českého kutění s novými trendy a technologiemi a mezi návštěvníky je mimořádně oblíbená. „Dřív se k práci se dřevem nebo k pájení dostávaly děti snadno. Dnes je to něco výjimečného. Jsme rádi, že je to právě VIDA!, kde si něco takového mohou, často poprvé v životě, vyzkoušet,“ řekl k úspěchu akce Lukáš Richter, ředitel VIDA!

VIDA! After Dark: Magic

Datum: 24. 10. 2023
Magický večer v science centru bez dětí, s originálními drinky, hudbou a jedinečným programem pro dospělé. To je VIDA! After Dark na téma Magic, večírek, který se uskuteční v úterý 31. října od 19 hodin. „Místy si budete připadat jako v kouzelnické škole, naučíte létat čajový sáček nebo poznáte zvyklosti spojené se svátkem mrtvých po celém světě. Samozřejmě je vítaná účast v maskách a kostýmech,“ láká na netradiční večer jeho garant Tomáš Gabrhelík.

VIDA! podzim plný pokusů

Datum: 6. 10. 2023
Zábavní vědecký park VIDA! jde na podzim vstříc novinkám a nabídne i několik tradičních akcí. Od působivé výstavy odhalující fungování lidského mozku, přes nové školní programy a dílny s pokusy, které se zaměřují na podzimní zeleninu a ovoce. 6. září vyjede nová VIDA! tramvaj.

Rekordní léto ve VIDA!

Datum: 24. 8. 2023
Během letošních prázdnin zaznamenal zábavní vědecký park VIDA! rekordní návštěvnost. „Ještě ani neskončily prázdniny a už nyní jsme o 6 439 návštěvníků překonali náš návštěvnicky nejúspěšnější rok 2019 s celkovou prázdninovou návštěvností 35 067 osob. Zájem nás samozřejmě těší, zároveň ale přináší i zvýšený nápor na naše interaktivní exponáty. Z tohoto důvodu bude v prvním zářijovém týdnu zavřeno a budeme realizovat velký servis celé expozice i úklid budovy,“ uvedl Lukáš Richter.

Ponořte se do moře zážitků ve VIDA!

Datum: 26. 6. 2023
Zábavní vědecký park VIDA! se o letních prázdninách promění na moře zážitků. „Ponořte se za zážitky v zábavním vědeckém parku VIDA! a objevte zajímavosti skryté pod hladinou. Vydejte se po stopách kapitána Nema na dílničkách s pokusy a odhalte, jak fungovala jeho legendární ponorka. Cestou potkáte svítící živočichy a vyrobíte si záchranný kruh. Jak fungují naše smysly pod vodou, vám přiblíží nová science show Potápěč,“ představil letní program Lukáš Richter, ředitel VIDA!

VIDA! After Dark: Ocean

Datum: 30. 5. 2023
Sáhněte si na dno oceánů ve VIDA! science centru. Večer pro dospělé ve čtvrtek 8. června od 19:00 do 23:00 vám přiblíží světové oceány z nejrůznějších perspektiv. „Prozkoumáme, čím jsou si oceány jedinečné a jaký je jejich přínos pro globální klima a celé lidstvo. Ukážeme si, jak rychle jsme jako lidé schopní ničit ekosystémy nejen korálových útesů, ale i to co nám oceány nabízí. Hravější návštěvníci si mohou vyrobit holografickou medúzu,“ láká na akci Tomáš Gabrhelík, koordinátor VIDA!

VIDA! vás vezme do světa barev

Datum: 15. 5. 2023
Odhalte tajemství barev v nové výstavě Barvosvětem v zábavním vědeckém parku VIDA! Musí být stín vždycky šedý? Která barva byla cennější než zlato? Je černá stejná jako pestrobarevná? Navštivte naši hravou výstavu a najděte odpovědi nejen na tyto otázky!

Ve VIDA! rozehrajeme exponáty

Datum: 14. 4. 2023
Zní to neuvěřitelně? Staňte se součástí neopakovatelného zážitku, kdy se exponáty VIDA! stanou součástí koncertu. Další VIDA! After Dark se uskuteční výjimečně v pondělí 24. dubna. Tento večer na téma Sound je jedinečnou příležitostí zažít zapojení VIDA! exponátů do originálního koncertu Brno Contemporary Orchestra.

VIDA! Objevy

Datum: 29. 3. 2023
V sobotu 1. dubna 2023 bude ve VIDA! šíleně geniální rodinný den plný vynálezů VIDA! Objevy. Na několika stanovištích vám představíme nejdůležitější objevy a vynálezy, které nás obklopují. „A když už bude ten apríl, tak každý, kdo dojde v převleku, za bláznivého vědce od nás dostane malý dárek. Protože se jedná o akci pro rodiny s dětmi, přidali jsme promítání 3D filmu Pidiobři a vstup na film bude ten den zdarma v rámci vstupného do expozice.“

Dny elektronové mikroskopie ve VIDA!

Datum: 7. 1. 2023
V týdnu od 20. března do 26. března bude VIDA! science centrum součástí brněnských Dnů elektronové mikroskopie. „Celý březen bude na galerii ve VIDA! umístěna výstava Brno pod drobnohledem. Tato výstava byla připravena už v roce 2021 pro prezentaci Dnů elektronové mikroskopie, ale bohužel ten rok byla covidová opatření, a tak ji mělo možnost shlédnout jen málo návštěvníků. Tato výstava představuje fotografie různých předmětů souvisejících s Brnem pohledem elektronového mikroskopu.“

VIDA! vás vezme do světa robotů

Datum: 6. 2. 2023
V únoru nastane ve VIDA! největší robotické klání v rámci ČR. V pátek 24. února proběhne pod vedením týmu Domu dětí a mládeže Helceletova Robotiáda. Své robotické znalosti a dovednosti poměří týmy v sedmi napínavých disciplínách. V sobotu 25. února pak vypukne zábavný program plný robotů VIDA! Roboti pro rodiny s dětmi. Akce VIDA! Roboti začíná v 10:00 a až do 18:00 nabídne nevšední přehlídku robotů, ale také workshopy a dílny pro děti.

VIDA! After Dark: Crime

Datum: 10. 1. 2023
VIDA! science centrum pořádá ve čtvrtek 16. února od 19:00 do 23:00 další z večerů pro dospělé VIDA! After Dark tentokrát s názvem Crime! „V rámci demonstrací přímo v expozici nahlédnete pod pokličku soudní patologie, seznámíte se s forenzními metodami. V našich laboratorních dílnách si můžete vyzkoušet analýzu DNA anebo zjistit, jak se využívají rozsivky v kriminalistice,“ láká na akci Tomáš Gabrhelík, koordinátor VIDA! After Dark.

Rok 2022 ve VIDA! science centru

Datum: 6. 1. 2023
Po covidových letech byl rok 2022 ve VIDA! opět plný aktivit, vědeckých programů a návštěvníků. Do zábavního vědeckého parku VIDA! zavítalo v roce 2022 přes 180 tisíc návštěvníků. A dalších 50 tisíc se s VIDA! potkalo na různých akcích mimo domovské sídlo. „Jsme rádi za přízeň všech, kteří za námi po Covidu dorazili, je krásné opět vidět plnou expozici nadšených a objevujících návštěvníků“.

VIDA! nový rok

Datum: 13. 12. 2022
Ve VIDA! zábavním vědeckém parku se v novém roce naplno rozjede zábava hned od prvních dnů. Máme připraveny dvě novinky. „Od ledna budeme uvádět nové představení s pokusy pro mateřské školky i žáky prvních a druhých tříd s názvem Oskar a 3D bratři. Hlavním tématem je digitální svět a výhody reálných vztahů. Chceme dětem přiblížit, jak funguje svět technologií, který je sice lákavý, ale má svá pravidla. Návštěvník se například dozví, jak funguje lidské oko, čočka a mobil.

VIDA! slaví 8 let

Datum: 5. 12. 2022
1. prosince 2022 to bylo přesně osm let, co se zábavní vědecký park VIDA! otevřel veřejnosti. 1,65 milionů návštěvníků, přes 8400 výukových programů pro školy, 7300 představení se zábavnými pokusy, 200 externích akcí, 70 programů pro rodiny, 94 příměstských táborů, 45 večerních party, 25 dočasných výstav, nespočet hodin vylepšování interaktivních exponátů – tak by se uplynulých osm let ve VIDA! dalo shrnout.

VIDA! šťastné a voskové

Datum: 24. 11. 2022
Že Vánoce a věda jdou dohromady, se přesvědčí všichni návštěvníci zábavního vědeckého centra VIDA! Na období adventu je tu totiž připravený bohatý program, a to jak pro malé návštěvníky, tak pro jejich doprovod. „O víkendech si v našich dílničkách užijí speciální program s vánočními pokusy, denně pak nový 3D film Poslední útes, otevřený prostor pro kutily Bastlírnu nebo představení v Divadle vědy,“ shrnula nabídku Daniela Marková, autorka dílniček.

Hrajte si Fair Play

Datum: 22. 11. 2022
VIDA! science centrum pořádá ve čtvrtek 24. 11. od 19.00 do 23.00 další z večerů pro dospělé VIDA! After Dark tentokrát s názvem Fair Play! nejen ve sportu.
„Přijďte vyzkoušet, jakou máte fyzičku. Na speciálních diagnostických přístrojích vám změříme, jak je vaše tělo připraveno na výkon. A nemusíte se bát, že bychom vás nutili hodinu běhat po pásu,“ láká na akci Tomáš Gabrhelík, koordinátor z VIDA! a dodává: „Díky vědě a technologiím se moderní sport spíš podobá výcviku astronautů.“

Bastlfest bude největší ve své historii

Datum: 19. 10. 2022
O víkendu 19. a 20. listopadu se v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! uskuteční Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu. Akce spojuje tradici českého kutění s novými trendy a technologiemi a mezi návštěvníky je mimořádně oblíbená. „Dřív se k práci se dřevem nebo k pájení dostávaly děti snadno. Dnes je to něco výjimečného. Jsme rádi, že je to právě VIDA!, kde si něco takového mohou, často poprvé v životě, vyzkoušet,“ řekl k úspěchu akce Lukáš Richter, ředitel VIDA!

Rozsviťte to večer v science centru

Datum 12. 10. 2022
VIDA! science centrum pořádá v úterý 18. října od 19.00 do 23.00 další z večerů pro dospělé VIDA! After Dark tentokrát s názvem Light it up! a tématem laserů, světla a záření.
„Přijďte vyzkoušet, jak chutná svítící drink, co se děje v laserovém bludišti a k čemu se dá laser využít. Užijete si expozici po setmění, přednášky, pokusy, workshopy stejně jako originální bar a jiskřivou atmosféru,“ láká na akci Tomáš Gabrhelík, koordinátor z VIDA!

VIDA! Naučte se od profesionálů, jak zachránit lidský život

Datum: 7. 10. 2022
V neděli 16. října od 10.00 do 18.00 se v zábavním vědeckém parku VIDA! koná akce Ruku na srdce. Profesionálové ze Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje tu pro zájemce starší 11 let povedou praktické lekce resuscitace. „Přijďte se naučit, jak správně provádět resuscitaci. Zjistíte, jak rozpoznat zástavu oběhu, zavolat záchranku a zahájit srdeční masáž. Vyzkoušíte si práci s automatizovaným externím defibrilátorem,“ láká na akci Michaela Bothová, mluvčí ZZS JMK.

Ve VIDA! přistane sluneční motýl

Datum: 30. 8. 2022
VIDA! science centrum pořádá ve středu 7. září od 15 do 18 hodin akci, která zájemcům přiblíží, jak mohou technologie pomáhat udržitelnému rozvoji. Hlavní atrakcí bude Solar Butterfly, mobilní dům cestující po celém světě, který po zaparkování dokáže nad sebou roztáhnout křídla se solárními panely a získat tak energii na další putování. Připravena je i panelová diskuze s odborníky, reportáž VOXPOT a možnost navštívit česko-švýcarskou výstavu Mohou technologie zachránit svět?

VIDA! představuje novou část expozice s větrným tunelem

Datum: 19. 8. 2022
Při příležitosti programu věnovanému létání připravil zábavní vědecký park VIDA! u brněnského výstaviště novou část expozice s větrným tunelem. Nachází se ve stálé expozici v sekci Civilizace, poblíž exponátu s papírovými vlaštovkami. Jedná se o druhý exponát, který zaměstnanci VIDA! sami navrhli, na prototypu otestovali a z převážné většiny i vyrobili.

VIDA! otevřela akční výstavu, kde nuda nemá žádnou šanci

Datum: 20. 7. 2022
Tady bydlí Akčňákovi. To je nová výstava, kterou můžou děti i dospělí navštívit v zábavním vědeckém parku VIDA! od 18. července. Na první pohled připomíná výstava docela obyčejný dům se šesti místnostmi. „Když ale Akčňákovy navštívíte, zjistíte, že jejich domov nabízí spoustu neobvyklých aktivit a legrace. V kuchyni si zahrajete ping-pong s pánvičkami, v koupelně zdoláte překážkovou dráhu z prádelních šňůr a v ložnici si zaskáčete na posteli,“ řekla Lucie Čáslavová, manažerka expozice.

VIDA! letí prázdninami na křídlech ptáků, balónem, letadlem i raketou

Datum: 28. 6. 2022
Zábavní vědecký park VIDA! připravil na prázdniny speciální program o létání. „Připoutejte se, letíme do oblak! Užijte si šifrovací hru v expozici, 3D film Na křídlech ptáků, představení s pokusy Aero nebo jedinečné dílničky, kde si vyzkoušíte, co všechno může vzlétnout,“ láká na program Hana Laudátová, tisková mluvčí VIDA! science centra. Z provozních důvodů ovlivněných především rozsáhlou deinstalací výstavy COFFEE bude kompletní program o létání v nabídce od 7. července.

VIDA! nabídne tatínkům na Den otců vstup zdarma

Datum: 7. 6. 2022
Už po osmé od svého otevření oslaví zábavní vědecký park VIDA! Den otců. Tátové a dědečci v doprovodu platících dětí získají vstup zdarma. Stačí říct na pokladně heslo „TÁTA“. „V neděli 19. června zveme všechny tatínky s rodinami, aby si u nás užili svůj den. Těšit se můžou na expozici nejen uvnitř, ale i venku. Určitě doporučuji i naši jedinečnou výstavu COFFEE. Je věnovaná vědě ukryté v kávě a vychutnáte si ji opravdu všemi smysly.“

VIDA! party pro dospělé způsobují závislost (na vědě)

Datum: 26. 5. 2022
VIDA! science centrum pořádá ve čtvrtek 2. června od 19.00 do 23.00 další z večerů pro dospělé VIDA! After Dark tentokrát na téma ZÁVISLOST. Akce je zároveň začátkem loučení s výstavou COFFEE, kterou je možné navštívit už jen do 30. června. „Přijďte prozkoumat závislosti z vědeckého pohledu. Užijete si přednášky, pokusy, workshopy ale i expozici bez křiku dětí, hudbu, bar a jedinečnou atmosféru,“ láká na akci Kateřina Tomanová, koordinátorka z VIDA!

VIDA! s Hvězdárnou zve dospělé na vesmírné dobrodružství

Datum: 27. 4. 2022
VIDA! science centrum pořádá společně s Hvězdárnou a planetáriem Brno ve čtvrtek 5. května další z večerů pro dospělé VIDA! After Dark tentokrát na téma SPACE. Kromě expozice po setmění, baru a hudby čeká ve VIDA! na zájemce speciální program a nevšední atmosféra. Akce začne jako obvykle v 19.00, tentokrát však skončí až o půlnoci. Vstupenka stojí jen 120 Kč a je možné ji zakoupit na pokladně při vstupu nebo předem na e-shopu vida.cz.

VIDA! pořádá den v kostýmech o superschopnostech světa kolem nás

Datum: 25. 4. 2022
V sobotu 30. dubna zve zábavní vědecký park VIDA! k návštěvě všechny malé milovníky superhrdinů. Využijte jedinečné příležitosti setkat se tváří v tvář se Supermanem, Capitanem America nebo mývalem Rocketem ze Strážců galaxie. Naučíme vás ovládat živly a využívat sílu přírody. Dotknete se blesku nebo si vyrobíte pavoučí sliz. Program je pro rodiny s dětmi nachystán od 10:00 do 18:00.

VIDA! láká na pokusy pro rodiny, novou show i akci Superhrdinové

Datum: 6. 4. 2022
Zábavní vědecký park VIDA! připravil na duben program plný hravé vědy. Kromě 180 exponátů, se kterými si mohou návštěvníci hrát, je možné v Divadle vědy každý den zhlédnout 3D film Na křídlech ptáků nebo si užít představení s pokusy. Ty, kteří rádi řeší úkoly a hádanky, zase potěší hra Šifra Kurta Gödela, která je zavede do brněnských uliček po stopách zapomenutého génia. Na 30. dubna je připravený rodinný den Superhrdinové, který dětem přiblíží superschopnosti přírodních zákonů.

Přijďte do VIDA! na rande

Datum: 31. 3. 2022
VIDA! After Dark je akce pro dospělé, která nabízí expozici po setmění, bar, hudbu a speciální program. Ve čtvrtek 7. dubna se od 19.00 do 23.00 pod názvem SOCIAL LI(F)E zaměří na mezilidskou komunikaci. Účastníci navštíví přednášku Jasmíny Houdek o agresorech nebo preventistky Policie ČR o nátlaku kyber zločinců. Na zájemce čekají sebepoznávací aktivity, workshop o spolupráci, hádanky složené z emoji, seznámení se slovníkem internetového randění, nebo kvíz odhalující komunikační fauly.

VIDA! vás vezme do světa robotů

Datum: 10. 3. 2022
V pátek 18. a v sobotu 19. března obsadí zábavní vědecký park VIDA! roboti. V pátek se bude ve VIDA! konat mezinárodní soutěž Robotiáda. Sobotu si v parku užijí rodiny s dětmi na akci VIDA! Roboti. Návštěvníci se mohou těšit na nevšední přehlídku robotů. Svezou se v robotickém vozítku z pračky, spájí si vlastního robůtka nebo si pokecají s humanoidním robotem Pepperem. Hosté také zažijí kybernetické klání robotů z lega nebo si přečtou básně psané roboty.

VIDA! pořádá večer pro dospělé o ekologii a udržitelnosti

Datum: 24. 2. 2022
Už více než šest let se ve VIDA! science centru konají večery pro dospělé VIDA! After Dark, které nabízí expozici po setmění, bar, hudbu a speciální program. Ve čtvrtek 3. března od 19.00 se tato akce uskuteční už počtyřicáté. Program má pokaždé jiné téma. Tentokrát se zaměří na ekologii a udržitelnost.

Na jarní prázdniny do VIDA!

Datum: 23. 2. 2022
Všem, kteří hledají zážitky pro celou rodinu, lze doporučit návštěvu zábavního vědeckého parku VIDA! u brněnského výstaviště. Děti i rodiče si tu hrají a přitom společně objevují, jak funguje svět kolem nás. VIDA! si užijí děti už od 2 let. Otevřeno je denně a rodinné vstupné stojí od 430 Kč.

Zima ve VIDA! s Misí Špuntix, pokusy, 3D filmem i vůní kávy

Datum: 13. 1. 2022
Zábavní vědecký park VIDA! nabízí bohatý program na zimní měsíce. Návštěvníci se mohou těšit na Misi Špuntix připravenou ve spolupráci s ČT:D, víkendový program s pokusy pro rodiny s dětmi Chemie k sežrání, promítání 3D filmu Na křídlech ptáků a jedinečnou výstavu COFFEE odhalující vědu skrytou v kávě.

VIDA! Obtížný rok 2021 ukázal, že se dokážeme přizpůsobit.

Datum: 17. 12. 2021
Jak hodnotí zábavní vědecký park VIDA! rok 2021? „Byl to rok obtížný. Do půlky května jsme byli úplně zavření a po zbytek roku se potýkáme s mnoha omezeními. Na druhé straně se nám podařilo ukázat, že se dokážeme rychle přizpůsobit a umíme být společensky prospěšní,“ shrnul ředitel VIDA! Lukáš Richter.

VIDA! otevírá výstavu COFFEE, na kterou si vzpomenete každé ráno

Datum: 22. 11. 2021
Zábavní vědecký park VIDA! nabízí od 22. listopadu největší i nejdražší výstavu ve své historii, která je věnovaná vědě ukryté v kávě. Výstavu COFFEE připravilo Deutsches Museum v Mnichově a návštěvníky provede po nevšední cestě od zrnka k šálku. Prozkoumáte kávu jako rostlinu, objevíte chemické procesy s ní spojené a seznámíte se s technologiemi, které ji provází už po staletí. Těšte se na desítky historických exponátů, ale i interaktivní části, kde si kávu vychutnáte všemi smysly.

VIDA! chytře zabaví po celý advent

Datum: 22. 11. 2021
Že Vánoce a věda jdou dohromady, se přesvědčí všichni návštěvníci VIDA! Na období adventu je tu totiž připravený bohatý program a to jak pro malé návštěvníky, tak pro jejich doprovod. O víkendech si v našich labodílnách užijí speciální program s vánočními pokusy, denně pak nový 3D film o létání, otevřený prostor pro kutily Bastlírnu nebo představení v Divadle vědy. Na své si v prosinci přijdou i předškolní děti, které se setkají s oblíbenými hrdiny z Mise Špuntix.

Bastlfest naučí pájet, stloukat, šít i programovat

Datum: 10. 11. 2021
O víkendu 20. a 21. listopadu se v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! uskuteční Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu. Akce spojuje tradici českého kutění s novými trendy a technologiemi, mezi návštěvníky je mimořádně oblíbená. „Dřív se k práci se dřevem nebo k pájení dostávaly děti snadno. Dnes je to něco výjimečného. Jsme rádi, že je to právě VIDA!, kde si něco takového mohou, často poprvé v životě, vyzkoušet,“ řekl k úspěchu akce Lukáš Richter, ředitel VIDA!

Bastlfest naučí pájet, stloukat, šít i programovat

Datum: 14. 10. 2021
Bastlfest, festival kutilství pro celou rodinu, se koná o víkendu 20.–21. 11. 2021 v budově VIDA! kousek od brněnského výstaviště a nabídne spoustu možností, jak si vyzkoušet aktivity spojené s tradičním kutilstvím i moderními technologiemi. Cílem akce je, aby si účastníci všechno vyzkoušeli a odnesli si domů kromě zážitků i spoustu vlastnoručně vyrobených drobností. Přijďte se naučit pájet, řezat, šroubovat, ale i programovat, tisknou ve 3D, vyfukovat sklo nebo malovat skleněné vitráže

VIDA! se loučí s výstavou (Ne)omezení akcí pro dospělé

Datum: 14. 10. 2021
v úterý 26. října se od 19.00 do 23.00 uskuteční ve VIDA! science centru další z akcí pro dospělé VIDA! After Dark tentokrát na téma SUPERHUMAN. Kromě expozice po setmění, tu na zájemce čeká hudba, bar a speciální program zaměřený na překonávání limitů lidského těla. Přijďte se přesvědčit, že VIDA! není jen pro děti. Naše exponáty, končící výstava (Ne)omezení i jedinečný program vás určitě zaujmou. Bez křiku dětí má VIDA! úplně jinou atmosféru.

Naučte se od profesionálů, jak zachránit lidský život

Datum: 5. 10. 2021
V sobotu 16. října od 10.00 do 18.00 se v zábavním vědeckém parku VIDA! koná akce Ruku na srdce. Profesionálové ze Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje a instruktoři Policie České republiky tu pro zájemce starší 11 let povedou praktické lekce resuscitace. Přijďte se naučit, jak správně provádět resuscitaci. Zjistíte, jak rozpoznat srdeční zástavu, zavolat záchranku a zahájit srdeční masáž. Vyzkoušíte si práci s automatizovaným externím defibrilátorem.

Vesmírné technologie a elektronová mikroskopie vyjíždí na tour po jižní Moravě

Datum: 7. 10. 2021
Jihomoravský kraj a statutární město Brna odhalilo exponát, který má za cíl přiblížit obyvatelům jihomoravského regionu, jakým způsobem se na světové výstavě EXPO v Dubaji prezentuje. Exponát pochází z dílny multimediálních architektů VISUALOVE. Návštěvníci díky jeho audiovizuálnímu obsahu nahlédnou do makro i mikro světa, tedy do světů, které jim zůstávají běžně skryty. Cílem je upozornit na dva obory, ve kterých region vyniká – elektronová mikroskopie a vesmírné technologie.

VIDA! Noc vědců: Udělejte si čas na čas

Datum: 17. 9. 2021
V pátek 24. září od 18.00 se VIDA! zapojuje do celorepublikové akce Noc vědců, která má letos téma Čas. Přijďte si užít pokusy související s časem. Naučte se poznávat stáří stromů podle letokruhů, vyrobte si sluneční nebo přesýpací hodiny, odhalte, co se děje s lidským tělem po smrti. Určitě si taky nenechte ujít science show Časograf, která vám ukáže, různé způsoby, jak měřit čas, nebo vysvětlí, co je to nepokoj v hodinkách.

(Ne)omezené léto ve VIDA!

Datum: 9. 7. 2021
Brněnský zábavní vědecký park VIDA! láká na (Ne)omezené léto. Návštěvníci se mohou těšit se na chytrou zábavu uvnitř i venku. Pod střechou najdou kromě 175 stálých exponátů také výstavu (Ne)omezení, kde si vyzkouší nejrůznější vychytávky, které pomáhají lidem s hendikepem. Venku zase objeví nové vodní exponáty a za pěkného počasí tady zhlédnou (ne)předvídatelnou show Bez hranic, o jejímž průběhu rozhodují diváci.

Den otců nabídne vstup zdarma tatínkům, VIDA! After Dark pak chytrou zábavu pro dospělé

Datum: 8. 6. 2021
Už po sedmé oslaví zábavní vědecký park VIDA! Den otců. Tátové a dědečci v doprovodu platících dětí získají vstup zdarma. V neděli 20. června zveme všechny tatínky s rodinami, aby si u nás užili svůj den. Těšit se můžou na expozici uvnitř i venku, kde si vyzkouší nové vodní exponáty. Ve čtvrtek 24. června se od 19.00 do 23.00 uskuteční už třicátý sedmý VIDA! After Dark – večer připravený speciálně pro dospělé návštěvníky. Tentokrát je na programu to nejlepší, co dosud tato událost nabídla

VIDA! láká na venkovní expozici i program plný chytré zábavy

Datum: 6. 5. 2021
284 dní byl brněnský zábavní vědecký park VIDA! z důvodů nařízení vlády uzavřený. Vše nasvědčuje tomu, že v pátek 14. května opět své brány otevře veřejnosti. Na co se můžou návštěvníci těšit? Hlavní novinkou je doplněná venkovní expozice. Díky ní si mohou hrát a objevovat, jak funguje svět kolem nás, a to nejen uvnitř, ale i na čerstvém vzduchu.

VIDA! vyráží do škol

Datum: 27. 4. 2021
Když nemůžou školy do VIDA!, přijede VIDA! k nim. To je základní myšlenka nového projektu VĚDA! na kolech, který připravilo brněnské science centrum. Program si může objednat kterákoliv škola vzdálená do padesáti kilometrů od Brna. Během jednoho dne tu čtyři lektoři VIDA! nabídnou chytrou zábavu až sto osmdesáti žákům. Ti jsou rozděleni po třídách, které se na programu střídají. V jedné části zhlédnou science show Vytěž princip, v druhé si užijí hravé exponáty.

Rok od otevření mimořádných příměstských táborů ve VIDA!

Datum: 17. 3. 2021
V úterý 23. března 2021 to bude rok, co VIDA! science centrum společně s Lipkou – školským zařízením pro environmentální vzdělávání Brno začali nabízet rodičům tzv. nezbytných profesí péči o jejich potomky a to ve formě mimořádných příměstských táborů. „Jednali jsme rychle. Chtěli jsme být nápomocní. Lipka jako školské zařízení dostala pověření od hejtmana, my jsme nabídli prostory a program,“ přiblížil ředitel VIDA! Lukáš Richter.

VIDA! zve na zelenou misi

Datum: 23. 2. 2021
Naše expozice je stále zavřená, proto jsme na březen připravili online program EKOšpioni. Na webu www.vida.cz nabídne aktivity s environmentální tématikou, které si rodiny s dětmi mohou užít doma i venku. Součástí programu jsou návody na pokusy, vědecké vyrábění, videa, fotosoutěž, kvíz i ekovýzva s úkoly na celý měsíc.

Víme, jak si užít jarní prázdniny v lockdownu

Datum: 16. 2. 2021
Na jarní prázdniny nabízí zábavní vědecký park VIDA! chytrou zábavu na doma i na procházku. Pro všechny děti, menší i náctileté, které nemohou na prázdniny odjet, připravil park desítky návodů na domácí experimentování, premiéru filmového představení s pokusy a jedinečnou venkovní šifrovací hru.

VIDA! v roce 2020

Datum: 18. 12. 2020
Zábavní vědecký park VIDA! je po třech dnech prosincového provozu z důvodů nařízení vlády opět uzavřený. „Přes sto padesát dní jsme byli zavření. I během měsíců, kdy k nám návštěvníci chodit mohli, nebyla situace jednoduchá. To se samozřejmě podepsalo na celkové návštěvnosti i výnosech za vstupného. Museli jsme šetřit, aby naše ztráta byla co nejnižší. Zároveň jsme hledali, jak být společensky užiteční a plnit poslání v oblasti popularizace vědy,“ řekl ředitel VIDA! Lukáš Richter.

VIDA! nabízí advent plný pokusů i vstupné za stovku

Datum: 7. 12. 2020
V pátek 11. prosince se po téměř dvou měsících otevírá zábavní vědecký park VIDA! Do 22. prosince jen během pátků a víkendů, následně pak stejně jako obvykle. „Do konce prosince nabídneme návštěvníkům jednotnou zvýhodněnou vstupenku za 100 korun na osobu,“ sdělil ředitel VIDA! Lukáš Richter a dodal: „Vstupné jsme se rozhodli zlevnit, protože nemůžeme lidem nabídnout tak široký doprovodný program, na jaký jsou u nás zvyklí.

Rodiče děkují za mimořádné příměstské tábory ve VIDA!

Datum: 3. 12. 2020
„Potřebuji tam být už v sedm a dřív než o půl páté pro mě nejezdi,“ říkával desetiletý Jakub svému tatínkovi, který ho vozil do zábavního vědeckého parku VIDA! na mimořádný příměstský tábor určený dětem takzvaných nezbytných profesí. Jakub byl jedním z šedesáti dětí, které se na táborech během uplynulých šesti týdnů vystřídaly. Dopoledne probíhala distanční výuka, odpoledne si děti užívaly expozici, 3D kino, představení s pokusy, mobilní planetárium a programy zaměřené na vědu.

Hravá věda i kutilství nyní ve virtuálním světě

Datum: 13. 11. 2020
Brněnský zábavní vědecký park VIDA! je z důvodů nařízení vlády od 12. října zavřený. Pro všechny milovníky pokusů však připravil desítky návodů na experimenty, které si můžou užít v pohodlí domova. Do virtuálního prostoru se také rozhodl přenést svou největší akci Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který v premiéře odvysílá v sobotu 21. listopadu v odpoledních hodinách.

Zabavit děti nezbytných profesí ve VIDA! pomáhá Hvězdárna i Sokol

Datum: 10. 11. 2020
Už více než tři týdny pořádá Lipka příměstské tábory pro děti, jejichž rodiče pracují v nezbytných profesí, v zábavním vědeckém parku VIDA!. Dopoledne je věnováno distanční výuce, odpoledne odpočinku a programu zaměřeném na zajímavé vzdělávací aktivity a pohyb. Díky spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Brno tu nově mohou děti zažít třeba start rakety ze Země či průlet prstenci Saturnu. Sokol Brno I zase zajistil bezpečnou opičí dráhu.

VIDA! nabízí online doučování

Datum: 3. 11. 2020
Brněnský zábavní vědecký park VIDA! spouští online doučování pro žáky základních i studenty středních škol. „Všem dětem i rodičům, kteří bojují s distanční výukou, nabízíme pomoc. Může jít o jednorázovou lekci, ve které probereme konkrétní úkol či látku, ale nebráníme se ani systematické přípravě například na přijímací zkoušky,“ sdělila koordinátorka online doučování Lucie Hebedová z VIDA!. Doučování vedou lektoři brněnského science centra. Cena jedné 60minutové lekce je 250 Kč.

Příměstské tábory pro děti rodičů nezbytných profesí pořádá Lipka opět ve VIDA!

Datum: 22. 10. 2020
Stejně jako na jaře se i v této době konají v zábavním vědeckém parku příměstské tábory pro děti rodičů tzv. nezbytných profesí. Péčí o děti během stavu nouze byla Jihomoravským krajem pověřena Lipka, školské zařízení pro environmentální vzdělávání Brno. Ta k organizaci využívá prostory VIDA u brněnského výstaviště i lektory VIDA!. Ti pod dohledem pedagogů z Lipky připravují volnočasový program, stejně jako zajišťují plynulý průběh distanční výuky.

VIDA! ukáže, jak se žije s hendikepem

Datum: 1. 10. 2020
Zábavní vědecký park VIDA! otevřel novou originální výstavu (Ne)omezení, kde si prostřednictvím dvaceti exponátů můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jak se žije s hendikepem. Zjistí, jak nevidomí párují ponožky nebo jak vypadá domovní zvonek pro neslyšící. Také si vyzkouší jízdu na invalidním vozíku a otestují sporty pro lidi se zrakovým postižením,“ přiblížila netradiční zážitky, které výstava přináší, její kurátorka Barbora Hrončoková z VIDA! science centra.

U VIDA! se otevřely dvě nové dobíjecí stanice pro elektromobily

Datum: 20. 8. 2020
Parkoviště zábavního vědeckého centra VIDA! se stalo pátým místem v Brně, kde si mohou zájemci dobít svůj elektromobil. „Náš zřizovatel, kterým je Jihomoravský kraj, podporuje elektromobilitu dlouhodobě. Když hledal vhodnou lokalitu pro umístění dobíjecích stanic, parkoviště našeho science centra bylo ideální. Věřím, že se mezi elektromobilisty najdou lidé se zájmem o chytrou zábavu. Čas, po který se bude jejich vůz nabíjet, stráví v naší expozici,“ řekl ředitel VIDA! Lukáš Richter.

VIDA! objasní princip elektronové mikroskopie

Datum: 16. 7. 2020
Zábavní vědecký park VIDA! představuje návštěvníkům Brno jako hlavní město elektronové mikroskopie. Nabízí tři tematické novinky: exponát přibližující princip fungování elektronových mikroskopů, výstavu fotografií Brno pod drobnohledem a výukové programy, které umožní si práci na těchto špičkových přístrojích vyzkoušet.

Chytrá zábava uvnitř i venku a jedinečný DINO program

Datum: 25. 6. 2020
Malování světelnými paprsky, hučící kámen, obří uši nebo tlaková fontána – to jsou ukázky nových exponátů, které návštěvníci nově najdou ve venkovní expozici zábavního vědeckého parku VIDA! „Prožijí tak s celou rodinou radost z objevování světa kolem nás nejen ve vnitřní části, ale i venku. Těšit se mohou na hravou vědu na čerstvém vzduchu s výhledem na nejkrásnější pavilony brněnského výstaviště,“ láká ředitel Lukáš Richter.

VIDA! slaví Den otců volný vstupem pro tatínky a dědečky

Datum: 11. 6. 2020
Už po šesté od svého otevření pořádá zábavní vědecký park VIDA! oslavu Dne otců. V neděli 21. června mají tátové a dědečci v doprovodu platících dětí vstup zdarma. Připravený je bohatý program v duchu Divokého západu. Návštěvníky naučíme dorozumívání kouřovými signály, přivolávat barevný déšť, rýžovat zlato, lovit lasem, ale třeba i rozpoutat tornádo.

VIDA! nabízí workshopy zábavné vědy pro ty, co nemohou do školy

Datum: 27. 5. 2020
Pitva srdce, magnetická plastelína, mikroskop z chytrého telefonu, roztok měnící barvu nebo escape game To jsou ukázky zajímavých aktivit, které pro žáky a studenty, jejichž školy se neotevřely, připravilo na červen brněnské science centrum. Workshopy VIDA! Věda jsou v červnu v nabídce každý všední den několikrát během otevírací doby a tematicky se obměňují. Program trvá přibližně 90 minut, kapacita je 15 osob a účastníka stojí pouhých 40 Kč.

VIDA! slaví znovuotevření večerem pro dospělé i Dnem dětí

Datum: 21. 5. 2020
V pondělí 25. května se znovu otevře zábavní vědecký park VIDA! Pouhé tři dny poté, ve čtvrtek 28. května, uspořádá další z akcí pro dospělé VIDA! After Dark: Agent, která kromě expozice po setmění, hudby a jedinečného baru Úplně všude nabídne špiónský program. Pro rodiny s dětmi se zase připravuje oslava Dne dětí. V pondělí 1. června bude brněnské science centrum otevřeno až do 18 hodin a děti i jejich rodiče si kromě vnitřní i venkovní expozice zdarma užijí nový 3D film Dinosauři.

Znovu otevřená VIDA! láká na venkovní expozici i nový 3D film o dinosaurech

Datum: 19. 5. 2020
Po téměř jedenácti týdnech se 25. května opět veřejnosti otevře zábavní vědecký park VIDA! Všem, kteří rádi objevují, jak funguje svět kolem nás, nabídne kromě vnitřní expozice i možnost užít si radost z poznávání pod širým nebem – ve venkovní expozici. Návštěvníci se mohou těšit na nové exponáty nebo na premiéru napínavého 3D filmu Dinosauři. Kapacita brněnského zábavního vědeckého parku VIDA! je v současné době omezena na 500 osob v jeden moment.

VIDA! připravila interaktivní mapu odběrových míst pro Ministerstvo zdravotnictví

Datum: 4. 5. 2020
Zábavní vědecký park VIDA! je od 11. března 2020 pro veřejnost zavřený. Otevírat bude zřejmě až 25. května V pauze, kterou si vynutilo nařízení vlády, však ani náhodou nezahálí. Připravuje pro děti i dospělé pokusy na doma, natáčí populárně-vědecká videa, nabízí příměstské tábory dětem rodičů nezbytných profesí, šije roušky, na 3D tiskárně vyráběl držáky na štíty. Nyní pro Ministerstvo zdravotnictví vymyslel a realizoval interaktivní mapu odběrových míst pro testování onemocnění covid-19.

Vida! Hvězdárna! poděkují zaměstnancům zajišťující chod Brna

Datum: 28. 4. 2020
Lékaři a sestry brněnských nemocnic, hasiči, řidiči, policisté a mnozí další dostanou od Hvězdárny a planetária Brno a VIDA! science centra výjimečný dárek pod společným názvem VIDA! Hvězdárna!

VIDA! přináší velikonoční pokusy

Datum: 6. 4. 2020
Velikonoce v karanténě nás připraví o celou řadu tradičních radostí, na druhé straně je tu možnost objevit nové – netradiční. Například VIDA! zve všechny příznivce hravé vědy ke sledování velikonočního přímého přenosu s pokusy na doma, který proběhne ve středu 8. 4. 2020 od 16 hodin. Děti si nazdobí vajíčka pomocí pěny na holení, díky barevné chromatografii si vytvoří netradiční jarní výzdobu, objeví krystaly ve vejcích nebo vypěstují řeřichu ve skořápkách.

VIDA! šije roušky, tiskne štíty a míchá dezinfekci

Datum: 2. 4. 2020
Zaměstnanci brněnského zábavního vědeckého parku VIDA! se stejně jako celá řada dobrovolníků po celé republice snaží pomoci v boji proti šíření nákazy COVID-19. Pořádají příměstské tábory pro děti rodičů takzvaných nezbytných profesí, šijí roušky, na zdejších 3D tiskárnách připravují držáky pro ochranné štíty a zapojili se do projektu brněnské Střední průmyslové školy chemické na míchání dezinfekce.

VIDA! přináší zábavnou vědu do obýváků a kuchyní

Datum: 27. 3. 2020
Když nemůžou lidé do VIDA!, přesuneme ji i s pokusy k nim domů. Pro zájemce o hravou vědou proto zaměstnanci centra připravili celou řadu návodů na pokusy na doma. Ve středu 25. března historicky poprvé vybrané pokusy živě vysílali. Přímý přenos měl u diváků nebývalý ohlas a VIDA! jej bude opět opakovat ve středu 1. dubna.

Příměstské tábory pro děti nezbytných profesí

Datum: 23. 3. 2020
Zábavní vědecký park VIDA! pořádá od pondělí 23. 3. 2020 ve spolupráci se školským zařízením Lipka příměstské tábory pro děti zaměstnanců Krajské hygienické stanice, Dopravního podniku města Brna a dalších nezbytných profesí. „Naše služby jsme nabídli jak Jihomoravskému kraji, tak Statutárnímu městu Brnu ještě před nařízením vlády z neděle 15. března. Chtěli jsme pomoci v současné těžké situaci a s pořádáním příměšťáků máme velké zkušenosti,“ sdělil ředitel VIDA! Lukáš Richter.

VIDA zavírá expozici od 11. 3. 2020

Datum: 10. 3. 2020
V návaznosti na mimořádná opatření a vyhlášení nouzového stavu v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru bude expozice VIDA! science centra od středy 11. 3. až do odvolání uzavřena. Zrušeny jsou také všechny březnové akce.

Objevte svět milionkrát zvětšený hravě a s celou rodinou

Datum: 3. 3. 2020
VIDA! se již už počtvrté připojuje k celobrněnské akci Dny elektronové mikroskopie. Akce se koná 11.–15. března na dvanácti místech Brna. Zatímco výrobci mikroskopů otevřou lidem své laboratoře a představí nejmodernější technologie, VIDA! se zaměří na rodiny s dětmi, pro které připraví hravé workshopy, výrobní dílničky, zábavné přednášky i speciální představení s pokusy.

Expozice po setmění, bez křiku a s jedinečnou atmosférou

Datum: 18. 2. 2020
Zábavní vědecký park VIDA! pořádá už čtvrtým rokem speciální večery pro dospělé, při kterých nabízí expozici po setmění, hudbu, bar a speciální program na různá témata. Letos se akce VIDA! After Dark uskuteční celkem šestkrát. Nejbližší, s tématem vody, se koná ve čtvrtek 27. února od sedmi hodin večer.

Roboti míří do VIDA!

Datum: 31. 1. 2020
V pátek 7. února se ve VIDA! bude konat mezinárodní soutěž Robotiáda. . Program v sobotu 8. února bude věnovaný rodinám s dětmi. Návštěvníci se mohou těšit na nevšední přehlídku robotů. Představí se mluvící robot, trenažér formule nebo robotický pavouk. Hosté zažijí kybernetické klání robotů z lega nebo si přečtou básně psané roboty. A také se budou slavit narozeniny Karla Čapka.

VIDA! 5 let od otevření

Datum: 28. 11. 2019
Prvního prosince to bude pět let, co se zábavní vědecký park VIDA! otevřel veřejnosti. Uplynulý čas se dá shrnout těmito slovy: přes milion návštěvníků, z toho stovky tisíc spokojených žáků, desítky tisíc hodin strávených opravami a vylepšováním exponátů, tisíce představení s pokusy, stovky programů pro rodiny, desítky dočasných výstav a jedno otevření venkovní expozice.

Otevřeli jsme výstavu Digitálium a slavíme páté narozeniny

Datum: 20. 11. 2019
Nová výstava Digitálium zavede zájemce do jedinečného světa videoher. Stačí vstoupit a nechat se oslnit hravou projekcí. Oslava pátých narozenin centra zase slibuje speciální program pro děti i dospělé.

Na festival kutilství dorazí i pojízdná digitální dílna FabLab

Datum: 18. 10. 2019
Od pátku 15. do neděle 17. listopadu se v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! uskuteční Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu. Akce spojuje tradici české kutění a bastlířství s novými trendy a technologiemi, mezi návštěvníky je mimořádně oblíbená.

Science centrum po setmění láká na halloweenský program

Datum: 16. 10. 2019
VIDA! zve dospělé návštěvníky na nevšední halloweenskou párty v science centru.

Poznejte milionkrát zvětšený svět

Datum: 3. 10. 2019
O víkendu 19. a 20. října odhalíme ve VIDA! tajemství, která skrývá svět až milionkrát zvětšený. Koná se totiž už druhý ročník akce pro děti i dospělé Víkend v mikrosvětě.

Noc vědců s degustací vody i žížalím čajem

19. 9. 2019
V pátek 27. září se zábavní vědecký park VIDA! zapojí do celorepublikové akce Noc vědců, která má letos téma Šetrně k planetě. Noc vědců ve VIDA! je zdarma na základě registrace. Během akce bude také za příznivého počasí poprvé otevřená venkovní expozice po setmění.

VIDA! tipy, jak se v létě zchladit

26. 6. 2019
Zábavní vědecký park VIDA! připravil na horké léto program, který zájemce zchladí a zároveň zapálí pro vědu

VIDA! Otevírá novou venkovní expozici

Datum: 28. 5. 2019
Od června nabízí zábavní vědecký park VIDA! o dva a půl tisíc metrů čtverečních chytré zábavy navíc. Na Den dětí otevírá novou venkovní expozici.

VIDA! pokřtila svou tramvaj

Datum: 21. 5. 2019
V úterý 21. května proběhl na zastávce před hlavním vstupem do brněnského výstaviště křest tramvaje zábavního vědeckého parku VIDA! Tramvaj společně pokřtili hejtman jihomoravského kraje Bohumil Šimek, generální ředitel DPMB Miloš Havránek a ředitel VIDA! Lukáš Richter.

VIDA! nabízí fantasy večer, velikonoční program i čarodějnou školu

Datum: 9. 4. 2019
Už tento pátek se v zábavním vědeckém parku VIDA! koná, v pořadí už třicátá, akce pro dospělé VIDA! After Dark. Kromě expozice po setmění, baru a hudby se návštěvníci mohou těšit na program s tématem FANTASY.

Na nové výstavě Haló si vyzkoušíte různé způsoby, jak doručit zprávu

Datum: 2. 4. 2019
Výstava Haló je v pořadí už šestnáctou výstavou ve VIDA! science centru. Díky desítce interaktivních exponátů tu návštěvníci prožijí dobrodružství komunikace na menší i větší vzdálenosti.

VIDA! odhalí tajemství oceánů

Datum: 31. 1. 2019
V zábavním vědeckém parku VIDA! je možné od 1. února 2019 každý den zhlédnout další z 3D dokumentů věnovaných divoké přírodě Oceány: Naše modrá planeta. 3D film pochází s produkce BBC a centrum ho pořídilo díky účelové dotaci od svého zřizovatele Jihomoravského kraje.

Miliontý návštěvník zábavního vědeckého parku VIDA!

Datum: 25. 1. 2019
Zábavní vědecký park VIDA! přivítal miliontého návštěvníka. Stala se jím Adriana Pertlová z Brna. Do VIDA! přišla se svou dcerkou a s kamarádkou

Návštěvníci zhlédnou 3D filmy zdarma

Datum: 13. 12. 2018
Ve VIDA! se promítají dva populárně-vědecké 3D snímky – Pidiobři a Predátoři. Běžně stojí jejich návštěva 50 Kč za osobu. V sobotu 22. a v neděli 23. prosince mají zájemci jedinečnou možnost užít si tyto 3D filmy zdarma v ceně vstupenky do expozice. Filmy jsou vhodné pro dospělé i děti od 6 let.

VIDA! slaví čtyři roky od otevření

Datum: 1. 12. 2018
970 tisíc návštěvníků, přes 5000 výukových programů pro školy, 4700 představení se zábavnými pokusy, 265 externích akcí, 640 programů pro rodiny, 47 příměstských táborů, 27 večerních party, 14 dočasných výstav, nespočet hodin vylepšování interaktivních exponátů – to byly čtyři roky VIDA!

VIDA! slaví čtvrté narozeniny programem

Datum: 22. 11. 2018
Už téměř čtyři roky nabízí brněnský zábavní vědecký park chytrou zábavu pro celou rodinu. Přípravy oslav čtvrtých narozenin jsou v plném proudu. V pátek 30. listopadu od 19 hodin nabídne VIDA! dospělým návštěvníkům speciální gurmánský program. Víkend 1. až 2. prosince bude patřit oslavě s dětmi.

Vydejte se na dobrodružnou výpravu do mikrosvěta ve VIDA!

Datum: 24. 10. 2018
V sobotu 3. a v neděli 4. listopadu láká zábavní vědecký park VIDA! rodiny s dětmi na akci Víkend v mikrosvětě. Účastníci se můžou těšit na přednášky, workshopy, ukázky pokusů i výstavy. Zjistí, jak vypadá svět nejen pod běžným mikroskopem, ale i milionkrát zvětšený. Partnerem akce je přední světový výrobce elektronových mikroskopů Thermo Fisher Scientific

VIDA! po setmění láká na halloweenský program

Datum: 22. 10. 2018
Zábavní vědecký park VIDA! pořádá několikrát do roka akci pro dospělé VIDA! After Dark.
Kromě všech 170 interaktivních exponátů na ploše téměř 5000 m2 na účastníky večera čeká hudba, bar a speciální program, vstupné stojí 100 korun.

Bastlfest nabídne foukání skla i výrobu hologramu

Datum: 18. 10. 2018
Od pátku 16. do neděle 18. listopadu se v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! uskuteční Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu. Bastlfest pořádá VIDA! už potřetí. S každým rokem roste počet hostujících institucí a spolků a s ním i nabídka zajímavých aktivit.

Cestovní VIDA! je na světě

Datum: 12. 10. 2018
Prohozené uši, párový jeřáb, bezedná truhla, teplotisk, závod kol nebo kompas pro magnet – to jsou ukázky z celkem deseti přenosných exponátů, které nově vlastní zábavní vědecký park VIDA!

Nahlédněte až do světa menšího než atom

Datum: 20. 9. 2018
VIDA! otevírá novou výstavu s názvem KUK, která představuje dobrodružnou výpravu ze světa viditelného pouhým okem až k částicím menším než atom.

Prvňáčci v říši vědy

Datum: 29. 8. 2018
Rekordní účast má letošní projekt Prvňáčci v říši vědy. Novopečení jihomoravští školáčci – ve školách, jejichž ředitelé o to projevili zájem, dostanou v první dny školního roku volné vstupenky do jihomoravských popularizačně naučných center. Celkem na 189 základních škol putuje přes 32 tisíc volných vstupenek!

Labyrint peněz vás naučí zkrotit rodinný rozpočet

Datum: 8. 8. 2018
Už jen do konce srpna nabízí VIDA! o víkendech od 11 do 16 hodin rodinnou hru Labyrint peněz, která dětem i dospělým přiblíží, jak fungují peníze a jak se s nimi naučit hospodařit. Tento program zaměřený na finanční gramotnost vznikl díky podpoře ČSOB a návštěvníci si jej užijí zdarma v ceně vstupenky do centra.

Prázdninový program ve VIDA!

Datum: 2. 7. 2018
Na letní prázdniny jsme připravili několik nových zážitků. Každý den si návštěvníci vyzkouší nový prostor pro kutění takzvanou Bastlírnu a zúčastní se indiánského programu spojeného s výrobou zlata i uměním kouřových signálů. Během letních víkendů je navíc připravená i rodinná hra Labyrint peněz, která vznikla díky podpoře ČSOB.

VIDA! slaví Den dětí i Den otců a představuje novou show

Datum: 24. 5. 2018
Prvního června se všechny děti od tří do patnácti let mohou těšit na zvýhodněné vstupné 20 Kč. Společně také oslavíme Den otců, všichni tatínci a dědečkové budou mít 17. 6. vstup zdarma. Ve spolupráci s festivalem Re:publika také představujeme novou science show Časograf.

Čarodějná škola a oslava Dne matek

Datum: 20. 4. 2018
V sobotu 28. dubna se zábavní vědecký park VIDA! opět promění v Čarodějnou školu. Ve třídách budou na své čarodějné učně čekat zkušení kantoři. Zasvětí je do ohnivých kouzel i tajů bylinných lektvarů. Společně si vytvoří vlastní amulet, kouzelnickou hůlku a klobouk.

VIDA! láká dospělé casinem, sexem a noční jízdou

Datum: 3. 4. 2018
Zábavní vědecký park VIDA! není rozhodně místem určeným pouze pro rodiny s dětmi. Každý čtvrtý návštěvník totiž do centra přijde s přáteli nebo s partnerem či partnerkou. Park proto pořádá večerní programy pouze pro dospělé v rámci akcí VIDA! After Dark.

Výstava matematika na dotek

Datum: 8. 3. 2018
V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! se od 5. března až do 3. září koná výstava GeomeTRY, která představuje svět hravé matematiky a geometrie.

Do VIDA! míří predátoři i roboti

Datum: 18. 1. 2018
V zábavním vědeckém parku VIDA!, kam jen v roce 2017 dorazilo přes 254 tisíc návštěvníků, máte od 27. ledna 2018 možnost zhlédnout další z 3D dokumentů, věnovaných divoké přírodě, Predátoři.

TOP akce v roce 2018 ve VIDA! science centru

Datum: 4. 1. 2018
Dočasná výstava GeomeTRY, akce pro rodiny s dětmi, festival kutilství Bastlfest nebo oslava čtvrtých narozenin VIDA! science centra. To vše a mnohé další nás čeká v roce 2018.

VIDA! slaví tři roky od otevření

Datum: 22. 11. 2017
710 tisíc návštěvníků, 3800 programů pro školy, 3540 představení se zábavnými pokusy, 225 externích akcí, 550 programů pro rodiny, 39 příměstských táborů, 19 večerních party, 11 dočasných výstav, nespočet hodin vylepšování interaktivních exponátů – to jsou tři roky fungování zábavního vědeckého parku VIDA!

Hledáte inspiraci? Navštivte festival kutilství Bastlfest ve VIDA!

Datum: 14. 11. 2017
Brněnský zábavní vědecký park VIDA! odstartuje už tento čtvrtek 16. listopadu Bastlfest – festival kutilství, svou zatím největší akci pro rodiny s dětmi.

Cirkus Mechanikus ̶ hravá výstava mechanických loutek a strojků

Datum: 27. 9. 2017
Po dvacetiletém světovém turné zavítala výstava Cirkus Mechanikus konečně do České republiky. Padesát exponátů v zábavním vědeckém parku VIDA! představuje cirkusový svět plný úžasných mechanismů a půvabu staré Anglie.

Startuje projekt Prvňáčci v říši vědy

Datum: 28. 8. 2017
První školní den 6213 prvňáčků a 319 pedagogů ze 164 základních škol v Jihomoravském kraji obdrží speciální vstupenku do VIDA! science centra a Hvězdárny a planetária Brno. Na vlastní oči se mohou přesvědčit o tom, jak podivuhodný je okolní svět.

VIDA! má nejlepší science show v Evropě

Datum: 2. 8. 2017
Představení plná pokusů ve VIDA! jsou výjimečná. Potvrzují to také výsledky z evropských soutěží, kde se brněnští performeři umisťují na předních příčkách. Zlato za show Under pressure dovezli letos z celoevropské soutěže Science me! v německém Hannoveru.

VIDA! láká k letnímu bruslení

Datum: 27. 6. 2017
Zábavní vědecký park VIDA! připravil na letní prázdniny další jedinečný zážitek – zimní radovánky na ledu bez ledu. Od 1. července tu zájemci můžou bruslit nebo si zahrát rodinný hokej na největším letním kluzišti v celé republice.

VIDA! láká na novou science show

Datum: 7. 6. 2017
Od června nabízí brněnský zábavní vědecký park VIDA! dočasnou výstavu mechanických hlavolamů z celého světa. Uvádí také nové autorské představení s pokusy Mr. Ucho věnované zvuku.

VIDA! v květnu pořádá kriminalistické dílny

Datum: 3. 5. 2017
VIDA! v květnu nabídne kriminalistické dílny, workshopy samovyšetření i přednášky o rakovině a počtvrté se zúčastní Brněnské muzejní noci.

Půlmiliontý návštěvník zábavního vědeckého parku VIDA!

Datum: 29. 3. 2017
Dne 29. 3. 2015 přivítal zábavní vědecký park VIDA! půlmiliontého návštěvníka. Stal se jím Lukáš Plachý, učitel Gymnázia Matyáše Lercha, který do VIDA! přišel se svými českými studenty i jejich hosty z Francie.

VIDA! Jarní prázdniny

Datum: 7. 3. 2017
Zábavní vědecký park VIDA! chystá na brněnské jarní prázdniny bohatý program. Od soboty 11. března bude uvádět v Divadle vědy novou science show Vytěž princip, na víkendy připravuje v Labodílnách program s pokusy.

Rekordní papírové město a mag(net)ická party mezi exponáty

Datum: 23. 2. 2017
Do středy 1. března je možné v zábavním vědeckém parku VIDA! zhlédnout rekordní papírový model města vytvořený návštěvníky. Prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov Miroslav Marek, který rekord ve středu 22. února 2017 potvrdil.

V únoru končí dvě výstavy a do VIDA! zamíří roboti

Datum: 2. 2. 2017
Zábavní vědecký park VIDA! pořádá ve spolupráci s Jihomoravským centrem pro mezinárodní mobilitu (JCMM) akci VIDA! Roboti. V pátek 10. 2. 2017 proběhne ve VIDA! už čtvrtý ročník soutěže Robotiáda.

TOP akce v roce 2017 ve VIDA! science centru

Datum: 19. 1. 2017
Jedinečné výstavy, programy pro rodiny s dětmi nebo večery pro dospělé. Přečtěte si, co všechno čeká návštěvníky v roce 2017 ve VIDA! science centru.

Do VIDA! za 90 Kč

Datum: 4. 1. 2017
Zábavní vědecký park, kam v roce 2016 zavítalo přes 232 tisíc návštěvníků, přichází se začátkem roku s novou zvýhodněnou odpolední vstupenkou za 90 Kč. Tato vstupenka platí pro každého od úterý do pátku od 16 do 18 hodin.

VIDA! slaví dva roky od otevření

Datum: 1. 12. 2016
460 tisíc návštěvníků, 2700 programů pro školy, 2500 představení se zábavnými pokusy, 140 externích akcí, 130 programů pro rodiny, 26 příměstských táborů, 21 nových exponátů, 13 večerních party mezi exponáty, 9 dočasných výstav, nespočet hodin vylepšování interaktivních exponátů – to jsou dva roky fungování zábavního vědeckého parku VIDA!

Výstava optických klamů Klamárium

Datum: 7. 11. 2016
V brněnském VIDA! science centru proběhla 31. října 2016 slavnostní vernisáž výstavy „Klamárium“, kterou pro návštěvníky připravil Psychologický ústav AV ČR. Výstavu probíhající na ploše více než 500m² tvoří přes 30 známých i méně známých zrakových klamů.

VIDA! pořádá festival kutilství Bastlfest

Datum: 25. 10. 2016
Brněnský zábavní vědecký park VIDA! pořádá v pátek 18. listopadu a v sobotu 19. listopadu festival kutilství Bastlfest. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky práce radioamatérů, modely vláčků, roboty z lega, papírové vystřihovánky, elektronické hudební nástroje a dílny pro děti i dospělé.

Objevte v sobě superhrdinu ve VIDA!

Datum: 27. 9. 2016
Začátek října bude v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! věnován tématu superhrdinů. Na účastníky čeká jedinečný program. Pro ty, kteří rádi poměřují své síly, je v expozici centra hned několik vhodných exponátů.

VIDA! pořádá dětskou architektonickou soutěž s doprovodnými akcemi

Datum: 29. 8. 2016
Nevídaný dům? Rovnou město! – to je název nové soutěže v zábavním vědeckém parku VIDA! určené všem dětem, které si chtějí nakreslit svůj vysněný dům či město.

Nové mrazivé představení s pokusy vás zapálí pro vědu

Datum: 16. 8. 2016
Zábavní vědecký park VIDA! přináší nové představení s pokusy nazvané Ledoleto. Hlavní roli v této science show hraje tajemná přísada, ze které se magicky kouří a jež mizí jak pára nad hrncem. Show Ledoleto uvádí VIDA! ve vybrané dny několikrát během otevírací doby.

VIDA! každý den o prázdninách dílny s experimenty

Datum: 30. 6. 2016
Prázdniny v zábavním vědeckém parku VIDA! určitě neznamenají prázdné dny. Naopak – úplně každý den si tu návštěvníci mohou užít speciální programy v Labodílnách plné zábavných experimentů a hned dvakrát během léta i večerní akci VIDA! After Dark.

VIDA! otevírá novou výstavu Zvukohraní

Datum: 1. 6. 2016
Zábavní vědecký park VIDA! uvádí novou výstavu Zvukohraní, která zaujme děti i dospělé svou hravostí, originalitou i promyšlenými technologiemi. Exponáty probouzí v návštěvnících zvědavost a nabízí jim možnost svobodně si užít radost z objevování světa zvuků, čísel, tvarů, barev a hudby.

VIDA! slaví Den dětí i Den otců

Datum: 25. 5. 2016
Zábavní vědecký park VIDA! otevírá ve středu 1. června při příležitosti Dne dětí novou výstavu ZVUKOHRANÍ. Návštěvníci se tu mohou zaposlouchat do hudby svého těla – bubnovat v rytmu srdečního tepu nebo změnit svůj hlas pomocí hlasového transformátoru.

VIDA! láká na májový program

Datum: 29. 4. 2016
V květnu ožije zábavní vědecký park VIDA! májovou atmosférou. Každou neděli budou v expozici připraveny Květ(i)nové experimenty pro rodiny s dětmi. Dospělým je zase určena party po setmění VIDA! After Dark s doprovodným programem na téma přitažlivých sil.

VIDA! 19 nových exponátů = 19 nových zážitků

Datum: 6. 4. 2016
Expozice zábavního vědeckého parku VIDA! nabízí od dubna hned několik novinek. Předně se jedná o devatenáct zcela nových interaktivních exponátů, které přibyly ke stávajícím sto padesáti a se kterými si mohou lidé hrát a objevovat tak svět kolem nás.

Jarní novinky ve VIDA!

Datum: 8. 3. 2016
S jarem přicházejí do zábavního vědeckého parku VIDA! mnohé novinky. Od března přibude k nabídce stávajících představení s pokusy nová show Elektromagion věnovaná bleskům a elektromagnetickým silám.

VIDA! Jarní prázdniny

Datum: 22. 2. 2016
Zábavní vědecký park VIDA! připravil na jarní prázdniny bohatý program. V sobotu 27. 2. se promění v Čarodějnou školu a přivítá všechny pohádkové bytosti, které mají zájem zdokonalit se ve svých schopnostech.

Začátek roku ve VIDA!

Datum: 8. 1. 2016
Jihomoravský kraj má svůj zábavní vědecký park už více než rok. Za tuto dobu se VIDA! park stal jednou z nejoblíbenějších institucí nejen v kraji, ale i celé republice. Jen v roce 2015 přivítalo toto centrum 235 tisíc návštěvníků.

VIDA! After Dark: Star

Datum: 29. 12. 2015
Patříte k fanouškům Star Wars, Star Trek nebo Stargate? Zábavní vědecký park VIDA! pořádá ve čtvrtek 4. února už třetí večírek pro dospělé nazvaný After Dark. Tentokrát budou tématem všechny „hvězdné“ sci-fi filmy.

Rok ve VIDA! a prosincový program

Datum: 3. 12. 2015
225 tisíc návštěvníků, 1700 programů pro školy, 1500 představení se zábavnými pokusy, 30 externích akcí, 12 příměstských táborů, 4 dočasné výstavy, nespočet hodin oprav interaktivních exponátů – to je první rok zábavního vědeckého parku VIDA! Do druhého roku vstupuje VIDA! s novinkou, kterou je promítání 3D filmů.

VIDA! slaví první narozeniny

Datum: 24. 11. 2015
Zábavní vědecký park VIDA! poprvé otevřel pro veřejnost 1. prosince minulého roku. Při příležitosti prvního výročí chystá VIDA! o víkendu 28. a 29. 11. 2015 od 10 do 18 hodin velkou narozeninovou oslavu. Hlavním hostem je dětský cirkus LeGrando, který oživí interaktivní expozici zábavního vědeckého parku o cirkusové atrakce.

VIDA! vás nabije programem plným elektřinou

Datum: 5. 11. 201
Listopadový program zábavního vědeckého parku VIDA! je opravdu nabitý. Hlavní podíl na tom mají nedělní programy pro rodiny s dětmi věnované elektřině a nové představení v Divadle vědy plné pokusů s luminiscenčními látkami.

VIDA! After Dark: Kontrasty

Datum: 26. 10. 2015
Zábavní vědecký park VIDA! pořádá ve čtvrtek 5. listopadu už druhý večírek pro dospělé nazvaný After Dark. Tentokrát budou tématem Kontrasty. Kromě interaktivní expozice, která bude pro návštěvníky otevřená od 19 do 23 hodin, nabídne VIDA! také představení s pokusy Dělám tlaky, dělej taky věnované fenoménu atmosférického tlaku.

Kousek světové výstavy EXPO v brněnském VIDA!

Datum: 20. 10. 2015
Zábavní vědecký park VIDA! hostí interaktivní část světové výstavy EXPO 2015, která se koná v italském Miláně. Společná prezentace Jihomoravského kraje a města Brna byla letos na jaře součástí zdejšího pavilonu České republiky.

VIDA! se poprvé otevře po setmění

Datum: 30. 9. 2015
Říjen v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! je nabitý programem. Hned první den tohoto měsíce se poprvé otevře VIDA! po setmění, aby si její interaktivní expozici mohli naplno užít všichni hraví dospělí a to bez křiku, ale zato s barem a hudbou DJ Petra Marka z kapely Midi lidi.

Letní VIDA! novinky

Datum: 9. 7. 2015
Zábavní vědecký park VIDA!, který od svého otevření v prosinci minulého roku přivítal už více než 120 tisíc návštěvníků, připravil na letní měsíce několik novinek. Předně je to nová dočasná výstava umístěná na galerii centra nazvaná „Vynálezy, které ovlivnily lidstvo“ připravená Akademií Věd České republiky.

Stotisící návštěvník zábavního vědeckého parku VIDA!

Datum: 4. 6. 2015
Stotisícím návštěvníkem VIDA! se stala Eva Padrtová, která přišla se svou pětiletou vnučkou Viktorkou. Mezi gratulanty, kteří jubilejní návštěvnici předali čestnou vstupenku a dárky, byl místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a ředitel VIDA! Lukáš Richter.

Červnové akce pro rodiny v zábavním vědeckém parku VIDA!

Datum: 20. 5. 2015
Nejdřív rozpoutat tornádo a ustát zemětřesení, pak odstartovat raketu, vyzkoušet mluvicí auto, uvádět předpověď počasí, projít obřím srdcem. Neuvěřitelné? Ne, to je jen ukázka zážitků, které si můžete odnést ze zábavního vědeckého parku VIDA!, který najdete v bývalém pavilonu brněnského výstaviště.

Letní příměstské tábory VIDA!

Datum: 5. 5. 2015
Během letních prázdnin pořádá zábavní vědecký park VIDA! několik tematických příměstských táborů určených pro děti od 7 do 15 let. Děti se mohou těšit na 5 dnů plných vědy a zábavy. Společně budou bádat, objevovat, tvořit, hrát si a naučí se spoustu nového.

V květnu jsou ve VIDA! dva jako jeden

Datum: 29. 4. 2015
Vyznejte si lásku v obřím srdci za poslechu vlastního tepu. Zmrazte stín vašeho prvního polibku. . Ve všední květnové dny se VIDA! stává ideálním útočištěm pro všechny dvojice. Proč? Protože dva jsou tady jako jeden – zaplatíte jednu vstupenku a druhou dostanete zdarma.

VIDA! slaví Den učitelů

Datum: 19. 3. 2015
Zábavní vědecký park VIDA! zve 27. a 28. 3. 2015 všechny učitele, pedagogy a vychovatele na oslavu Dne učitelů.

VIDA! zábavné pokusy aneb tohle by vám doma neprošlo

Datum: 9. 2. 2015
Zábavní vědecký park VIDA! nabízí kromě unikátní interaktivní expozice i nezapomenutelné science show – představení plná experimentů, výbuchů, barev a překvapení. Je možné banánem zatlouct hřebík? Vyrobit prskavku, která hoří pod vodou? Zapálit oheň kostkou ledu? Na to dostanete odpovědi právě během připravených science show.

Slavnostní otevření VIDA! science centra

Datum: 28. 11. 2014
V pátek 28. listopadu 2014 ve 13 hodin bude v bývalém pavilonu D brněnského výstaviště slavnostně otevřen nový zábavní vědecký park VIDA!. Zahajovacího ceremoniálu moderovaného Janem Budařem se zúčastní realizátoři a partneři projektu.

VIDA! Otevření se blíží

Datum: 16. 10. 2014
Brněnský zábavní vědecký park VIDA! zná datum svého otevření pro veřejnost. Od pondělí 1. prosince 2014 bude v bývalém pavilonu D brněnského výstaviště na ploše téměř pět tisíc metrů čtverečních připraveno přes sto padesát interaktivních exponátů, díky kterým mohou návštěvníci lépe porozumět světu kolem nás.

Tisková mluvčí

Kateřina Brettschneiderová

Kateřina Brettschneiderová


515 201 033

Logo ke stažení

Ke stažení

Fotografie určené ke stažení užívejte pouze v souvislosti s VIDA! science centrem.
Není-li v popiskách u fotografií uvedeno jinak, je třeba uvádět: "Foto: VIDA! science centrum" nebo "Foto: Zábavní vědecký park VIDA!". Při použití fotek na internetu, připojte vždy aktivní prolink na www.vida.cz.

Aby vám už nikdy nic neuniklo

Vymýšlíme pořád něco nového a vy o tom můžete vědět mezi prvními, stačí tady teď nechat svůj e-mail.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

VIDA! Program

272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Vyhledávání

Zadejte hledný výraz a potvrďte

Možná hledáte