Informace pro návštěvníky

Aneb vše co potřebujete vědět, než se k nám vydáte na návštěvu

Otevírací doba

Pondělí 9:00–14:00
Úterý 9:00–18:00
Středa 9:00–18:00
Čtvrtek 9:00–18:00
Pátek 9:00–18:00
Sobota 10:00–18:00
Neděle 10:00–18:00
Dnes zavřeno: nařízení vládyProgram
 • neděle 1. 11. 2020 / Zavřeno / nařízení vlády
 • pondělí 2. 11. 2020 / Zavřeno / nařízení vlády
 • úterý 3. 11. 2020 / Zavřeno / nařízení vlády
 • středa 4. 11. 2020 / Zavřeno / nařízení vlády
 • čtvrtek 5. 11. 2020 / Zavřeno / nařízení vlády
 • pátek 6. 11. 2020 / Zavřeno / nařízení vlády
 • sobota 7. 11. 2020 / Zavřeno / nařízení vlády
 • neděle 8. 11. 2020 / Zavřeno / nařízení vlády
 • pondělí 9. 11. 2020 / Zavřeno / nařízení vlády
 • úterý 10. 11. 2020 / Zavřeno / nařízení vlády
 • čtvrtek 12. 11. 2020 / Zavřeno / nařízení vlády

Ceník vstupenek

Druh vstupného Cena
Běžné vstupné
230 Kč / osoba
Snížené vstupné
děti 3-15 let, studenti 15-26 let, ISIC/ITIC, senioři 65+, ZTP, ZTP/P
130 Kč / osoba
Rodinné vstupné "A"
2 dospělí + 2-3 děti do 15 let nebo studenti
570 Kč / rodina
Rodinné vstupné „B“
1 dospělý + 2-3 děti do 15 let nebo studenti
430 Kč / rodina
Odpolední vstupenka
úterý – pátek od 16 do 18 hodin, neplatí během víkendů a svátků
90 Kč / osoba
Organizovaná skupina od 10 osob
(bez ohledu na věk)
150 Kč / osoba
Organizovaná dětská skupina
(školy, kroužky, skauti apod., organizace sdružené v ČRDM a držitelé karet EYCA)
90 Kč / osoba
Děti do 3 let, průvodce držitele průkazu ZTP/P, doprovod organizovaných dětských skupin (běžně 1 dospělý na 10 dětí)
ZDARMA / vstup
Pevnost VIDArd
hrací balíček pokladové hry v expozici (příplatek ke vstupnému)
50 Kč / hra
Promítání 3D filmu
vstupenka na promítání 3D filmu v Divadle vědy (příplatek ke vstupnému)
50 Kč / osoba
Pojízdná vstupenka
se slevou na parník i do VIDA!
320 Kč / dospělá osoba
Hrát si a objevovat ve VIDA! je vysoce návykové! Přijít jednou rozhodně nestačí. Teprve po třetí návštěvě začínáte tušit, co všechno tu můžete zažít, ale ani po sedmé toho nemáte dost. Pro všechny, kteří k nám chodí rádi a opakovaně, jsme připravili roční permanentku.
Druh permanentky Cena
Běžná permanentka
800 Kč / osoba
Permanentka snížená
Pro děti 3-15 let, studenty 15-26 let, ISIC/ITIC, seniory 65+, ZTP, ZTP/P
450 Kč / osoba
Rodinná permanentka typu „A“
Pro 2 dospělé a max. 3 děti do 15 let nebo studenty
2000 Kč / rodina
Rodinná permanentka typu „B“
Pro 1 dospělého a max. 3 děti do 15 let nebo studenty
1500 Kč / rodina
Firemní permanentka
Dva vstupy každý den pro až 5 osob
50 000 Kč / firma
Roční permanentka vás opravňuje k opakovanému vstupu do VIDA! science centra po dobu jednoho roku od data, kdy byla zakoupena. Permanentka je nepřenosná, platí pouze pro osobu/rodinu, jejíž jméno je na ní uvedeno. Permanentka opravňuje držitele ke vstupu pouze v běžné otevírací době, kterou najde na těchto stránkách. Permanentku zakoupíte u nás na pokladně nebo v našem e-shopu!
 • Platba kartou nebo v hotovosti (CZK).
 • Poukázky Sodexo Flexi Pass nepřijímáme.
 • Děti do 10 let pouze s doprovodem osoby starší 18 let.
 • Po předložení Senior Pasu poskytnutí 10% slevy z běžného vstupného.
 • Po předložení Rodinného pasu a zaplacení rodinného vstupného 50% sleva na vstupné pro čtvrté, případně i páté dítě.
 • Po předložení karty Premium RB Club poskytnutí slevy 10 % z běžného vstupného.
 • Po předložení karty ActivePass je vstupné zdarma.
 • Po předložení karty Brnopas je vstup pro dítě zdarma, dospělý získá 20% slevu na běžné vstupné.
 • Po předložení platné měsíční, čtvrtletní nebo roční předplatní jízdenky pro minimálně jednu zónu jinou než 100 nebo 101 nebo jednodenní jízdenky IDS JMK poskytujeme 20% slevu na běžné vstupné.
 • Poskytnuté slevy se nesčítají.

 

Ceník je platný od 1. 6. 2019.

Pro koho

Pro všechny.

Bez legrace. Pro rodiny s dětmi pořádáme speciální víkendové dílny, tábory, tematické akce. Pro dospělé otevíráme pravidelně i v nočních hodinách. Možná batolata si to tu úplně neužijí, ale jinak se u nás zabaví každý. A ještě se i něco dozví!

Kudy k nám

Křížkovského 554/12, 603 00 Brno

Pěšky

Sídlíme v bývalém pavilonu D brněnského výstaviště, vchod máme z ulice Křížkovského (naproti hotelu Voroněž) a je nepřehlédnutelný (je to ten velký plechový chobot).

MHD

Nejbližší zastávka u výstaviště se jmenuje Velodrom a jezdí na ni autobus č. 44, ve druhém směru je lepší vystoupit na zastávce Křížkovského, na kterou jede autobus č. 84. Nejbližší tramvajová zastávka je Výstaviště – hlavní vstup, kam jezdí tramvaj č. 1, na stejném místě jsou také zastávky trolejbusů a autobusů č. 25, 26, 37 a 52.

Z nádraží

Na Hlavním nádraží stačí nasednout na tramvaj č. 1 (směr Ečerova) a vystoupit na zastávce Výstaviště – hlavní vstup (výstaviště se pak obchází zleva po ulici Křížkovského, než narazíte na naši budovu – vše je přehledně značeno). Z autobusového nádraží Zvonařka pojedete autobusem č. 84 (směr Stará osada) na zastávku Křížkovského. Pokud jste z důvodu výluky dorazili na Dolní nádraží, nejsnazší je dopravit se nejprve na Hlavní nádraží a poté pokračovat výše zmiňovanou tramvají č. 1. K přepravě mezi nádražími můžete využít autobusovou linku č. 61, která je zdarma, možné je dojít také pěšky skrze Galerii Vaňkovka.

Autem

Při sjezdu z dálnice i při pohybu městem se držte směrovek na “BVV” nebo “Výstaviště”. Parkování je možné přímo u centra, když zrovna není žádný veletrh, zaparkujete pohodlně i kdekoli v blízkosti pavilonu, popřípadě můžete využít nedaleký parkovací dům.

Školy

Školní autobus můžete zaparkovat přímo před budovou VIDA! science centra. Pokud zde není místo, informujte se o dalších možnostech přímo na pokladně VIDA!

Říkají o nás

Často kladené otázky (FAQ)

Sídlíme v bývalém pavilonu D brněnského výstaviště, ale z areálu BVV se k nám nedostanete. Máme vlastní vchod z ulice Křížkovského (naproti hotelu Voroněž) a je nepřehlédnutelný (je to ten velký plechový chobot).
Pokud k nám pojedete autobusem č. 84, vystupte na zastávce Křížkovského. Nejbližší zastávka autobusu č. 44 se jmenuje Velodrom. Nejblížší tramvajová zastávka (linka č. 1) je Výstaviště – hlavní vstup, kde stojí taky autobus č. 52 a trolejbusy č. 25, 26 a 37. Parkovat je možné kdekoli v blízkosti pavilonu, popřípadě využít nedaleký parkovací dům, kde se platí 10 Kč/hod. Mapku i souřadnice GPS najdete v záložce KONTAKT.
Ve všední dny máme otevřeno od 9:00. V pondělí zavíráme ve 14:00, od úterý do pátku si u nás můžete hrát až do 18:00. V sobotu, v neděli, o svátcích a prázdninách máme otevřeno od 10:00 do 18:00.
Pro všechny. Bez legrace. Možná batolata si to tu úplně neužijí, ale jinak se u nás zabaví každý. A ještě se i něco dozví!
Žádná rezervace potřeba není. Stačí přijít a koupit si vstupenky u nás na pokladně.
Školní skupiny a jakékoliv další nad 15 osob prosíme o rezervaci přes e-mail program@vida.cz.
Naše expoziční plochy mají cca 6200 m². Na návštěvu doporučujeme vyhradit si minimálně 2 hodiny času. Ale klidně i celý den! V ceně základní vstupenky je totiž i možnost zhlédnout naši science show – představení plné zábavných pokusů, a navštívit aktuální výstavu na galerii. Za příplatek si můžete užít také promítání 3D filmů, program v labodílnách nebo si zahrát pokladovou hru v expozici.
Ano. V suterénu máme jídelnu, kde můžete platit kartou. V její nabídce je pizza i denní obědová menu, od salátu až po hotová jídla. Jídelna je otevřená pouze o víkendech a svátcích. O případech, kdy je jídelna z organizačních důvodů zavřená, informujeme na webu i na našem Facebooku. Aktuální jídelní lístek naleznete tady.
Na galerii pak máme malý stánek, kde můžete zakoupit nápoje, kávu a drobné občerstvení. Ve stánku je možná platba pouze hotovostí.
Ano, popisky u všech exponátů jsou kromě českého jazyka k dispozici také v angličtině a němčině.
Ano, neboli, jak řekl náš manažer programu: “Ano, ale jen s plným.” :) Na kočárky prázdné máme vyhrazeno místo v blízkosti pokladen, pokud ale chcete své dítě nechat v kočárku a absolvovat s ním návštěvu expozice, určitě vám v tom nebudeme bránit.
Přezůvky nejsou do VIDA! potřeba.
Všechny děti do 10 let mohou do expozice pouze v doprovodu osoby starší 18 let. Jestli jsou děti starší, mohou do expozice i samotné. Ale pozor! Rodičovskou odpovědnost nesete i nadále vy.
Ano. Užít si to u nás mohou opravdu všichni. Parkování pro invalidy je možné přímo před budovou, kde je vyhrazeno parkovací místo. Uzpůsobený vstup do budovy najdete pod hlavním vchodem (vše je označeno), odtud je možné zazvonit na pokladnu. V celé budově jsou pak výtahy i několik bezbariérových toalet. Kudy do VIDA! s vozíčkem vám nejlépe ukáže speciální video.
Všechny naše exponáty jsou interaktivní, můžete si s nimi hrát, jezdit na nich, bouchat, točit, tahat, křičet, mačkat, veslovat, skákat… A to vše vede k tomu, že se každý den nějaký pokazí. A když se opraví, pokazí se další. Nikdy nebudou fungovat všechny, ale děláme maximum pro to, aby těch porouchaných bylo co nejméně.
Naprostou většinu exponátů si u nás můžete vyzkoušet úplně sami. Ale zažít pocity pilota stíhačky na 3G leteckém simulátoru a projet se na kole po laně ve výšce šesti metrů – to jsou zážitky, které vyžadují přítomnost proškoleného VIDÁtora a můžete si je užít přibližně jednou za hodinu (časy jsou vždy hlášeny rozhlasem).
Bohužel ne, ani jiné zvíře. Jedinou výjimku tvoří označení pejsci vodící či asistenční.
Poukaz zakoupený na pokladně nebo v e-shopu je možné prodloužit až o tři týdny. Pro prodloužení je nutné napsat na info@vida.cz. Pokud byl váš poukaz platný během našeho uzavření z důvodu koronakrize (tedy v období 10. 3. – 24. 5. 2020), je jeho platnost automaticky prodloužena o 3 měsíce. Pozvánky pana ředitele a dětské vstupenky neprodlužujeme.
Ano, podle aktuálního nařízení ministerstva zdravotnictví je nutné mít během návštěvy expozice nasazenou roušku zakrývající nos a ústa.

Aby vám už nikdy nic neuniklo

Vymýšlíme pořád něco nového a vy o tom můžete vědět mezi prvními, stačí tady teď nechat svůj e-mail.

VIDA! Program

2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Možná hledáte