Otevřeno / od 25. května 2020

Informace ke znovuotevření

Po dlouhých týdnech, kdy jste si mohli pokusy zkoušet pouze doma v obýváku, jsme opět otevřeli. Přijďte si užít vaše oblíbené exponáty a prozkoumejte, co nového jsme si pro vás připravili. Těšte se na nové exponáty ve venkovní expozici, napínavý film o Dinosaurech nebo dílny s modrou barvou.

Hrát si u nás můžete jak s exponáty uvnitř, tak i pod širým nebem ve venkovní expozici. Pro vaše bezpečné objevování světa okolo nás jsme upravili pravidla provozu. Uděláme tak vše pro maximální bezpečnost vaší návštěvy. 

Kapacitu science centra budeme držet do 500 osob ve stejný čas. Zajistíme neustálou 100% výměnu vzduchu po celou dobu otevírací doby a pravidelnou dezinfekci exponátů. Naše expozice je dostatečně velká, množství návštěvníků se rozprostře. V expozici můžete kdykoliv použít rozmístěné dezinfekční gely. 

Na pokladně jsou návštěvníkům k dispozici zdarma latexové rukavice a mohou si zakoupit ochrannou roušku.

Upřednostňujeme bezhotovostní platbu

 

Pravidla návštěvy

  1. Ve vnitřní expozici mějte zakrytý nos i ústa.
  2. Myjte si ruce teplou vodou a mýdlem po dobu minimálně 20 sekund. Mýdlo je účinnější než dezinfekční gely.
  3. Dodržujte dvoumetrové rozestupy.
  4. Doporučujeme instalaci aplikace eRouška.

Návštěvníci s rouškou 

Občerstvení

Ve všechní dny i o víkendu je otevřený stánek s drobným občerstvením na galerii. Jídelna v suterénu je návštěvníkům k dispozici od pátku do neděle.

 

Expozice

Exponáty pravidelně dezinfikujeme a zajišťujeme nepřetržitou výměnu vzduchu. Kdykoliv můžete použít rozmístěné dezinfekční gely. Ve vnitřní expozici je nutné nosit roušky.

 

Představení s pokusy

Za příznivého počasí si představení se zábavnými pokusy užijete ve venkovní expozici. Těšit se můžete například na show Aqua et Ignis věnovanou odvěkému boji ohně s vodou nebo představení Kolo zaměřené na téma setrvačnosti i další jevy spojené s jízdou na kole. Pokud bude venkovní expozice zavřená, místo science show proběhne v expozici demonstrace přírodních jevů. I ve venkovní expozici prosíme návštěvníky o dodržování rozestupů.

Představení s pokusy ve venkovní expozici 

Promítání 3D filmu

Nově promítáme 3D film Dinosauři, díky kterému odhalíme dávné tajemství Antarktidy. Snímek promítáme třikrát denně v Divadle vědy. Kapacita sálu je 86 osob. Po každém představení jsou dezinfikované sedačky i 3D brýle. Při promítání je nutné mít nasazenou roušku.

 

Víkendové labodílny

O víkendech můžete navštívit hravé labodílny plné pokusů. Kapacita dílny jsou 4 skupiny po maximálně 4 osobách. V dílnách je nutné dodržovat mezi skupinami rozestupy. Až do konce prázdnin společně s dětmi odhalíte tajemství modré barvy. Zjistíte, proč je obloha modrá, namodro nabarvíte plamen nebo si vyvoláte fotky pomocí chemického modrotisku.

 

VIDA! věda

Studentům, kterým neotevřeli školu, nabízíme workshopy. Vyzkouší si například pitvu srdce, vyrobí magnetickou plastelínu nebo proniknou do tajů barevné chemie. Kdo by si nechal ujít jedinečnou možnost prozkoumat nezvyklé fyzikální či chemické jevy. Přihlaste sebe nebo děti na této stránce.

Modré dílny 

Co je u nás nového?

S vnitřní expozicí otevíráme i tu venkovní. Objevovat svět kolem nás tak můžete na čerstvém vzduchu. Od loňska v ní přibyly totiž nové exponáty. Vyzkoušíte si třeba kreslení slunečními paprsky nebo zjistíte, jak náročné je uzdvihnout sám sebe. Seznámíte se s hučícím kamenem, tlakovou fontánou nebo otestujete akustické uši. Možnost navštívit venkovní expozici s krásným výhledem na areál brněnského výstaviště je součástí běžné vstupenky. Za pěkného počasí se tu budou konat i představení se zábavnými pokusy. Ve venkovní expozici nemusíte mít nasazenou roušku.

 

Akce, které pro vás chystáme

Den otců / 21. 6. 2020

Tatínky čeká oslava v zábavním vědeckém parku VIDA! Užijí si exponáty uvnitř science centra i v nově otevřené venkovní expozici. Na akci bude nutné se registrovat.

 

Týden pro učitele / 16.–19. 6. 2020

Pro učitele máme dárek. Mohou navštívit VIDA! s 50% slevou a prozkoumat nejen hravou expozici, ale zhlédnout i nový 3D film. 

Týden pro učitele

 

Dárkové poukazy

Zákazníkům, kteří měli zakoupené dárkové poukázky do VIDA!, ať už v našem e-shopu nebo na pokladně, a nemohli je z důvodu uzavření využít, poukazy automaticky prodloužíme. 

Zakoupené dárkové poukazy a permanentky, které byly platné během našeho uzavření (tedy od 11. března do 24. května 2020) prodloužíme o tři měsíce. Ke konečnému datu platnosti na poukazu nebo permanentce automaticky připočítejte 3 měsíce navíc.

Poukazy do expozice, které jste vyhráli v soutěžích nebo dostali v rámci promo akcí, vám prodloužíme individuálně po zaslání dotazu na info@vida.cz.

Platnost dětských korunových poukazů bohužel neprodlužujeme. 

 

Podpořte česká science centra

Informace pro Vás

  • Expozici otevíráme v pondělí 25. května.
  • Pokud máte dotaz ohledně návštěvy, neváhejte nás kontaktovat na info@vida.cz nebo na telefonním čísle 515 201 000.
  • Upřednostňujeme bezhotovostní platbu.
  • Kompletní návštěvní řád → k přečtení zde.

Sdílejte!

Aby vám už nikdy nic neuniklo

Vymýšlíme pořád něco nového a vy o tom můžete vědět mezi prvními, stačí tady teď nechat svůj e-mail.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

VIDA! Program

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012

Vyhledávání

Zadejte hledný výraz a potvrďte

Možná hledáte