Bastlfest
Program> Bastlfest

Bastlfest

Festival kutilství pro celou rodinu

Datum:sobota 19. 11. 2022 - neděle 20. 11. 2022

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu.

Festival kutilství Bastlfest

 

Na co se těšit?

Bastlfest již posedmé propojuje tradici českého kutění a bastlířství s novými trendy a technologiemi. Těšte se na nejrůznější návody, spoustu inspirace, jednoduché vyrábění i inspirativní rozhovory se zajímavými kutily.

Bastlírna ve VIDA!

 

Dílny pro děti i dospělé

Přijďte si užít řezání, šroubování, stloukání ale i pájení, vyfukování skla, malování vitráží, 3D tisk, papírové modely nebo si sešijte vlastního plyšáka ze starých hraček.  

 

S kým se na Bastlfestu potkáte?

Přivítáme rekordní počet vystavovatelů, kteří dohromady nabídnou více než tři desítky nejrůznějších aktivit. Zaparkuje u nás Polybus z Lužánek, což je dodávka upravená pro technické vzdělávání. Také si rozeberete a zase složíte jízdní kolo nebo proniknete do umění origami. Letošním horkým tipem je Tajuplný svět podivuhodných her Jiřího Šebesty!

 

Robotárna

Sestavte robota ze stavebnice LEGO a vyzkoušejte si programování robůtků Micro:bit. Stanoviště nabídne i vyrábění modelů ze dřeva.

 

Tajuplný svět podivuhodných her Jiřího Šebesty

Pouze v sobotu.

Zahrajte si originální hry vyrobené ze dřeva, kovu, kamení, bavlny nebo dokonce i z paroží. Nezapomenutelný zážitek, který dokáže zamotat hlavu fantastickými příběhy.

 

Prototýpci

Vyrobte si s vlastní komiks, tričko, re-plyšáka nebo si vyzkoušejte řídit robota z LEGO kostek. Těšte se nejen na velké prototýpky, ale i partu malých robotýpků Ozobot EVO.

 

Česká origami společnost

Origami je staré japonské umění tvorby modelů z papíru. Přijďte si poskládat například květinu nebo skákací žabičku a seznamte se s historií origami. Proměňte list papíru jeho skládáním ve třírozměrný objekt.

 

Intellectus

Přijďte si vyzkoušet jednoduché programování a ponořte se do světa robotiky, IT, ale také přírodovědy a deskových her. Intellectus se zaměřují na rozvoj praktických dovedností a znalostí dětí i dospělých.

 

Janovo – nový život starému dřevu a starým jízdním kolům

Naučte se seřídit, rozebrat a znovu složit jízdní kolo. Připraven bude i pracovní stůl pro děti, kde si společně vyzkoušíte práci s kovem i dřevem. Využít můžete soustruh, svěráky, pájky i pilky. Své výrobky si pak odnesete domů.

 

FabLab

Těšte se na hravé tvoření pomocí moderních technologií. Seznamte se s 3D tiskárnou, gravírovacím laserem nebo řezacím plotrem. Co si ve FabLabu vyrobíte, to si také odnesete.

 

Kutil junior

Pouze v sobotu.

Jak snadno si vlastnoručně vyrobíte hrací kostku, medailon či loutku? Seznamte děti s hodnotou lidské práce a historií techniky.

 

Malovaná vitráž a dřevěné modely

Namalujte si skleněnou vitráž nebo pomocí lepidla a dalších spojovacích technologií vytvořte dekoraci z dřevěných lišt.

 

Katedra technické a informační výchovy PedF MU

Vyrobte si elektronický obvod bez nutnosti složitého pájení. Osadíte si tištěný spoj a vyrobíte třeba jednoduchý blikač s baterií.

 

Polytechnika Lužánky

Už jste někdy zkusili vytvořit něco z překližky nebo kusu dřeva? Vlastními silami si zde vyrobíte třeba deník s dřevěnými deskami nebo tangram.

 

Smart life

Zapojte se do adrenalinového závodu s jezdícími roboty HEXBUG MoBots Fetch a poměřte síly s ostatními návštěvníky. Seznámíme vás s robotem, který vám přiveze plechovku pití až ke klávesnici. Na své si přijdou malí i velcí milovníci stavebnic. K vidění a samozřejmě i ke hraní budou připraveny německé kuličkodráhy Hubelino.

 

Polybus

Představíme vám kouzelné auto, které ve svém nitru ukrývá spoustu pomůcek pro seznámení dětí s technikou a manuální výrobou.

 

Sklárna

Pod dohledem zkušeného skláře Michala Zahradníka, který je už osmou generací sklářů, se naučíte vyrábět foukanou skleněnou kuličku, kterou si odnesete domů.

 

Technický klub mládeže a ITV Litoměřice

Klub představí se šicí dílnu s vyšívacím strojem, ukázky robotiky i letecký simulátor. Vyrobíte si házedlo nebo malou šperkovnici.

 

Papíroví modeláři

Dílna, ve které si vyrobíte jednoduchý model domečku, autíčka a vozidla MHD, nebo zvířátek z papíru. Připravena bude i minivýstava papírových modelů.

 

Nanovlákna

Z důvodu úrazu zrušeno. Usilovně hledáme náhradu.

Vyzkoušejte si výrobu nanovláken s odborníky z Technické univerzity v Liberci. Právě na Katedře netkaných textilií a nanovlákenných materiálů vznikla technologie, kterou si na Bastlfestu můžete sami osahat.

 

Radioklub OK2KOJ

Postavte si jednoduché elektronické zařízení, které si po úspěšném oživení odnesete se sebou na památku. Přijďte si vyzkoušet práci s mikropájkou pod dohledem bastlířů z Radioklubu OK2KOJ při VUT v Brně a objevte krásu elektroniky!

 

Projekt je podpořen hobbymarketem BauhausJihomoravským krajem.

Datei:Bauhaus (Baumarkt) logo.svg – Wikipedia

 

 Rodinná vstupenka již od 490 Kč

4+

Informace pro Vás

  • v sobotu 19. a v neděli 20. listopadu 2022
  • 10:00–18:00
  • běžné vstupné do expozice

Sdílejte!

Jak vypadaly předchozí ročníky?

Aby vám už nikdy nic neuniklo

Vymýšlíme pořád něco nového a vy o tom můžete vědět mezi prvními, stačí tady teď nechat svůj e-mail.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

VIDA! Program

28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Vyhledávání

Zadejte hledný výraz a potvrďte

Možná hledáte