Program> Bastlfest 2019

Bastlfest 2019

Festival kutilství pro celou rodinu 15.–17. 11. 2019

Datum:pátek 15. 11. 2019 - neděle 17. 11. 2019

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak určitě navštivte Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu v zábavním vědeckém parku VIDA! Letos už počtvrté!

Čekají vás tři dny nabité programem pro malé i velké kutily, který připravily více než dvě desítky vystavovatelů.

Zaparkuje u nás pojízdná dílna FabLab Experience, kde najdete třeba elektronový mikroskop, laserovou řezačku nebo 3D tiskárnu. Děti i dospělé čeká spousta dalších tvořivých dílen. Vyzkouší si například vyfukování skla, opravu starého budíku, práci radioamatérů nebo výrobu vlastního plyšáka ze starých hraček.

Při příležitosti 30. výročí sametové revoluce jsme se připojili k celobrněnské akci Osmdesátky v Brně a připravili i několik speciálních stanovišť věnovaných retrokutilství. 

 

Koho na Bastlfestu uvidíte a na co se můžete těšit? 

Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity: Katedra technické a informační výchovy vám představí programování a řízení robotů, naučí vás pájet a vyrábět blikající majáky, které si odnesete domů.

TriLab: 3D DeltiQ tisk s výstavou modelů a odbornou konzultací.

Radioklub OK2KOJ: Jednoduché stavebnice elektronických zařízení, které si po úspěšném oživení odnesete s sebou domů na památku. Přijďte si vyzkoušet práci s mikropájkou pod dohledem bastlířů z Radioklubu OK2KOJ při VUT v Brně a objevte krásu elektroniky.

Papíroví modeláři: Klub papírových modelářů ze SVČ Lužánky. Dílna, kde si vyrobíte jednoduchý model z papíru, čeká vás také minivýstavka papírových modelů.

Pojízdná sklárna: Sklář osmé generace, dětská dílna, ve které si vyfouknete kuličku.

Vida! Bastlírna: Zrecyklujte starou audiokazetu a vyrobte si stylovou peněženku.

Robotárna Helceletka: Užijte si micro:bit, letecký simulátor nebo robota, který loví plyšového medvěda. Postavte si věž nebo autíčko ze dřívek.

Malovaná vitráž: Namalujete si vitráž na sklíčka různých tvarů, slepíte dřevěné modely nebo si postavíte věž z lišt.

Pleteme město: Naučte se plést na workshopu pro malé i velké (pouze v sobotu a neděli).

Smart life: Zajímá Tě mechanika a fyzika a rád stavíš zábavné modely? Stavebnice VEX jsou vstupní branou do světa produktů STEM a jejich cílem je uvést mladé konstruktéry prostřednictvím hry do problematiky fyzikálních zákonitostí. Díky těmto stavebnicím získáš praktické poznatky z kinematiky, vzájemných vazeb, učení o pohybu, časování a jeho vlivů na celkový systém. V sortimentu nalezneš stavebnice kuličkových podavačů, robotických ramen nebo zábavných kuličkových střílecích zařízení.

Lata – SVČ Lužánky: Naučte se pracovat se dřevem. Zjistíte, jak vyřezávat, brousit, řezat. Vyrobíte si dřevěný hlavolam a zahrajete oblíbenou karetní hru solitér.

Datel: Digitální A Technologická Laboratoř (DATEL) podporuje učitele a studenty se zájmem o technologie a zároveň pomáhá učitelům při práci s technologiemi s tvořivými a zvídavými studenty v různých oblastech výuky. Zaměřujeme se na robotiku, virtuální a rozšířenou realitu, programování, mobilní aplikace a další. Tyto technologie propojujeme i do ostatních předmětů než je jen informatika. Přijďte si na náš stánek vyzkoušet roboty a další zajímavé technologie!

Intellectus: Intellectus pořádá zájmové kroužky, tábory a workshopy pro děti a mládeže se zájmem v Praze a Brně. Zaměřujeme se na programování, IT, robotiku, přírodovědu či deskovky. Klademe důraz na individuální přístup a rozvíjející přátelské prostředí. V repertoáru máme speciální programy propojující technologie s jednotlivými obory: Technické soboty, Tajemství lidského těla, Chemie kolem nás a Fyzika pro každého. Přijďte si na náš stánek vyzkoušet pokusy, roboty a další zajímavosti!

ÚDiF: Vyrobte si fyzikální hračky na doma nebo hravý exponát "Řeka v písku" (pouze v sobotu a v neděli).

FabLab Experience: Zavítejte do speciálně upraveného návěsu kamionu, který se po zaparkování promění v dílnu plnou moderních výrobních strojů. Vyzkoušíte si třeba elektronový mikroskop, laserovou řezačku nebo 3D tiskárnu. Přijďte zažít moderní techniku trochu jinak.

Prototýpci: Čeká na vás kreativní tvoření - vyrobte si vlastního re-plyšáci nebo krabici na nápady, dotvořte si tričko podle sebe a vytvořte komiks.

TKM Litoměřice - Technický klub mládeže Litoměřice: Vyzkoušíte si simulátor leteckých modelů, stavbu házedel, šílený Myšohryz, 3D tisk, pastičkoauto nebo výrobu letadel.

Šikovné děti: Užijte si práci s nářadím a vlastními rukama stvořte dřevěnou loutku, stojánek na mobil nebo svou iniciálu. Uvidíte také, jak se vakuuje plast (pouze v sobotu a neděli).

1422 Hodinářská dílna: Staňte se na chvíli hodinářem a sestavte si budík.

 

Projekt je podpořen Jihomoravským krajem.

Partnerem akce je společnost BAUHAUS.

Logo Bauhaus     

     

 

 

 

4+

Sdílejte!

Informace pro Vás

  • Vstupné na akci je v rámci vstupu do expozice VIDA! science centra a řídí se naším ceníkem.
  • Školní skupiny prosíme o registraci na program@vida.cz.
Přidejte se k události na Facebooku

Jak vypadaly předchozí ročníky?

Aby vám už nikdy nic neuniklo

Vymýšlíme pořád něco nového a vy o tom můžete vědět mezi prvními, stačí tady teď nechat svůj e-mail.

VIDA! Program

28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345