Přijetí

Kurzy pro studenty a mladé dospělé

Přijetí

Letní kurz pro studenty a mladé dospělé (16–23 let) / ZRUŠENO

Letní kurz zaměřený na zkoumání vlastní identity a posilování odolnosti účastníků vůči krizím současného světa. Kurz nabídne prohloubení komunikačních dovedností, vhled do problematiky sociálních médií a přemýšlení nad dopady zneužívání sexuality v médiích.

Budeme se také věnovat tématu sexu, tělesnosti a diverzitě a ukážeme si bohatost v různorodosti. Zabývat se budeme i globálními krizemi a hledat možnosti, jak se s nimi vyrovnat.

Po celou dobu kurzu bude pro účastníky zajištěno veganské jídlo. Součástí kurzu bude i tvorba osobní vize, kterou účastníci budou moci dále rozvíjet. Připojte se k nám a objevte nové možnosti a perspektivy!

 

⚠️ Kurz je z organizačních důvodů zrušen.

Zájemce a zájemkyně jsme již kontaktovali e-mailem.

 

Termín

 • 17.–21. 7. 2023
 • organizovaný program 9:00–18:00
 • jeden den kurzu je s přespáním ve VIDA! (ze středy na čtvrtek 19.–20. 7. 2023)

 

Přihlašování

 • Kapacita je celkem 20 míst.
 • Přihlaste se na kurz tady →

 

Cena kurzu

 • 4900 Kč

V ceně je zahrnut 5denní program vedený lektory, pomůcky a materiál pro workshopy, strava a přespání na jednu noc. Veganské jídlo bude zajištěno 3x denně (oběd a svačiny, v přespávací den pak včetně večeře a snídaně).

 

Tematické okruhy

Pět dní kurzu, pět důležitých oblastí, které budeme zkoumat. S úctou a respektem k tomu, jak to každý z nás má.

 • Efektivní komunikace: Nástroj, jak komunikovat s větším porozuměním sobě i ostatním. Umíš říkat NE? Jak říct, co mě štve, co potřebuju, co chci jinak, co se mi líbí?
 • Sociální média: Jak využít sociální média ke zkvalitnění vlastního života?
 • Fyzické tělo, sexualita, diverzita: Prozkoumáme, jak různorodá mohou být naše těla, aniž by bylo potřeba se svléknout. Co všechno je normální? A proč potřebujeme řešit, že něco je normální?
 • Odolnost vůči tlakům a krizím: Krize nás může paralyzovat nebo ji můžeme využít jako příležitost k posunu. Co pro mě znamená krize a jak ji můžu využít k osobnímu růstu? O co se můžu opřít a jak se z toho prostě nezbláznit?
 • Tvorba osobní vize: Jak vytvořit motivující vizi, která mi nezakazuje, co mám dělat, ale která mě vede k tomu, co chci žít? Nebudeme ji vymýšlet, ale tvořit, zkoumat a objevovat.

 

Představujeme naše lektory

Kurz je veden týmem zkušených lektorů VIDA! science centra a hostů, které jsme záměrně oslovili pro jejich odbornost v oblastech, kterým se věnují.

VIDA! lektoři letního kurzu pro mladé dospělé

 

Dana Hladká

Jsem dlouholetá lektorka zaměřující se na témata lidského těla, sexuality a komunikace, mediátorka. S VIDA! spolupracuji už více než 9 let, vzdělávání se věnuji přes 18 let. Mojí vášní jsou hluboké a upřímné rozhovory, diskuze na kontroverzní témata, dodávání odvahy k akci a tanec. Mým cílem je na kurzu vytvořit prostor pro bezpečné a odvážné zkoumání toho, co má být prozkoumáno.

 

Tomáš Gabrhelík

Baví mě zkoumat sociální konstrukty a jejich užitečnost. Věřím, že pokud je nějaký sociální konstrukt společensky neužitečný, měli bychom ho opustit a hledat prospěšnější alternativu. Zaměřuji se na efektivní komunikaci a snažím se nalézt podstatu v diskusi. Moje práce se věnuje lektorství a facilitaci, a věřím, že porozumění ostatním mi pomáhá porozumět sobě samému. Můj hlavní zájem spočívá v rozvoji komunikačních dovedností a v porozumění společnosti jako celku. Považuji se za jedince, který netradičními způsoby hledá nové cesty a řešení.

 

Bohuslav Binka

Jsem vysokoškolský pedagog se zaměřením na environmentální témata a zároveň psychoterapeut. Rád bych účastníkům nabídnul prozkoumání co se děje s našimi emocemi při environmentální krizi a její závažnost. Podíváme se na téma podpory a sebepodpory v krizových nebo náročných momentech života, pokusíme se odpovědět na otázku, jaké existují formy odvahy, ale také na otázku, jaké to je nalézt nebo nenalézt podporu u našich blízkých.

 

Šárka Nováková

Jsem profesionální koučka a lektorka rozvojových seminářů. Zabývám se tématy tvořivosti a pomáhám lidem objevit a pochopit jejich jedinečnost. V mezinárodní škole osobního rozvoje The Art of Being vedu workshopy zaměřené na rozvoj intimity a sexuality. Na kurzu povedu workshop tvorby osobní vize, která má schopnost pak v běžném dni navigovat k úspěchu a radosti ze života. Používám techniky individuálního i skupinového koučování, prožitková cvičení, imaginace, a také tanec a práci s tělem.

 

Šárka Látalová

Ve VIDA! už šest let působím jako lektor a performer. I mimo science centrum mám zkušenosti s prací se skupinami, dlouhodobě jsem byla součástí týmu prožitkově-vzdělávacích kurzů. Jsem energický extrovert, mám ráda společnost, mezilidské interakce a sdílení. Dříve jsem ale měla problém s nastavováním svých hranic, říkáním ne a sdílením svých potřeb. Snaha postavit se plně sama za sebe mě přivedla na kurzy nenásilné komunikace, a také na cestu tantry. V současné době pracuji s klienty skrze bodywork a vědomý dotek. Věřím, že přijetí vlastní individuality a sexuality je pro člověka důležité, aby mohl žít sám sebe v plném potenciálu.

 

Milan Křížek

Jsem lektor vzdělávacích programů pro mládež. Vždy mě fascinovalo kolik mýtů, omylů a nepřesností koluje ve společnosti o něčem tak bazálním jako je naše vlastní tělo a naše vlastní sexualita. Pojďme si o tom všem společně popovídat a podívat na věc pohledem anatomie a fyziologie.

 

Lektoři Nesehnutí – letní kurz pro studenty a mladé dospělé ve VIDA!

 

Eva Čivrná

Ráda hledám spojitosti a intersekce v zdánlivě nesourodých aspektech našich životů a ty dál prozkoumávám. Zaměřuji se na oblast sexuální nauky, genderově citlivého jazyka, ale i (nejen duševního) zdraví. Důležitý je pro mě respektující přístup, který se prolíná celou mou praxí - ať už jsou to workshopy pro studující nebo metodiky pro vyučující, snažím se ukazovat, že pochopení a respekt pro optiku, jakou se člověk na svět dívá, je cestou k hledání společné řeči.

 

Eva Colledani

Moje mise je pomáhat lidem, aby si naslouchali. Všímám si, že mnohdy neumíme naslouchat ani sami sobě, natož ostatním. Jsem lektorka a tvůrkyně metodických materiálů. Ve workshopech a materiálech aplikuji zejména principy nenásilné komunikace a zážitkového vzdělávání.

 

Adam Schejbal

Zajímám se o přetváření měst a obcí v inkluzivní sídla šetrná k životnímu prostředí a přívětivá ke všem entitám. Rádx také skrze zkoumání a osvobozování sexuality rozpouštím cisheteronormativní struktury a otvírám tím možnost plně prožívat a rozvíjet náš život. Klíčová je pro mě v tomto ohledu detabuizace, odpovědnost, respektující přístup a vzdělávání. Vnímám se jako součást klimatického hnutí, boje za rovnoprávnost a sociální spravedlnost i uctivý přístup k přírodě a mimolidským bytostem. Ve své práci se mimo jiné věnuji organizaci vzdělávacích seminářů a workshopů, nebo psaní publikací či článků.

Informace pro Vás

 • ⚠️ kurz je z organizačních důvodů zrušen
 • kurz je určen pro studenty a mladé dospělé od 16 do 23 let
 • 17.–21. 7. 2023
 • organizovaný program bude probíhat od 9:00 do 18:00
 • jeden den s přespáním ve VIDA! (ze středy na čtvrtek 19.–20. července)
 • cena 4900 Kč
 • strava zajištěna (vegan)
 • kurzem provádí tým zkušených lektorů a lektorek

Sdílejte!

Aby vám už nikdy nic neuniklo

Vymýšlíme pořád něco nového a vy o tom můžete vědět mezi prvními, stačí tady teď nechat svůj e-mail.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

VIDA! Program

272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Vyhledávání

Zadejte hledný výraz a potvrďte

Možná hledáte