EUXPERIENCE 2

EUXPERIENCE 2

Projekt mobility zaměstnanců

Projekt volně navazuje na předchozí EUxperience, který probíhal v letech 2018-2020. Chceme opět využít možnosti poznávat další evropská science centra a vzájemně se inspirovat a prohlubovat naše profesní kompetence.

Trvání projektu

1.12.2020 – 30.11.2022

 

Celková výše grantu

86.851 EUR

 

Program

Erasmus+, Aktivita Vzdělávání dospělých

 

Klíčové potřeby a cíle naší organizace v oblasti evropské mobility a spolupráce

  • Posílit kontakt a komunikaci se zahraničními science centry.
  • Zatraktivnit a rozšířit programovou nabídku science centra pro dospělé návštěvníky.
  • Zlepšit způsob oslovení dospělých návštěvníků.
  • Rozvíjet expoziční část science centra s ohledem na potřeby dospělých návštěvníků se zvláštním zřetelem na vybrané znevýhodněné skupiny.
  • Zlepšit marketingovou komunikaci směrem k dospělým.

 

Aktivity

V tomto projektu půjde o aktivitu stínování (job-shadowing), kdy v rámci 8 cest navštívíme celkem 10 zemí a 13 organizací podobného charakteru jako naše science centrum.

Každá organizace, kterou se chystáme navštívit, je předem oslovena. Snažíme se vždy dopředu domluvit schůzky s konkrétními lidmi z organizace. Z našich nynějších zkušeností je dobré nejprve navštívit centrum jako běžný host a projít si celou expozici samostatně. Během toho lze pozorovat režim běžného pracovního dne. Každý si všímá oblasti, která ho po pracovní stránce nejvíce zajímá.

Na druhý den jsou domluveny osobní schůzky se zaměstnanci centra, na kterých naši zaměstnanci konzultují předem připravené dotazy. Tyto schůzky a celkově tento model stínování je našimi zaměstnanci velmi ceněn a máme s ním již výborné zkušenosti z předchozího projektu. Umožní nám lépe nahlédnout do vnitřního fungování a chodu science centra.

Účastníci si zlepší svoje jazykové schopnosti a schopnost porozumět, umožní jim lépe se orientovat v cizím prostředí a v problematice chodu science centra porovnáním s jinými organizacemi podobného zaměření. Dozví se něco i o kultuře dané země, což se také může promítnout do chodu organizace.

 

Země, města a přijímající organizace, které máme v plánu navštívit

Mobilita 1 – Pobaltí (Estonsko, Lotyšsko, Polsko)

AHHAA Science centre, Tartu

ZINOO Curiosity Centre, Riga

Centrum Nauki Experyment, Gdyně

 

Mobilita 2 – Portugalsko

Pavilhao do Conhecimento, Centro Ciencia Viva, Lisabon

Exploratorio, Ciencia Viva, Coimbra

 

Mobilita 3 – Dánsko

Experimentarium, Kodaň

Science Museums Aarhus University, Aarhus

 

Mobilita 4 – Francie

Exploradome, Vitry-sur-Seine

Palais de la Découverte, Paříž

 

Mobilita 5 – Irsko

Explorium, National Sport&Science Centre, Dublin

 

Mobilita 6 – Island

Perla, Reyjkjavík

 

Mobilita 7 – Švédsko

Universeum, Göteborg

 

Mobilita 8 – Řecko

NOÉSIS Science Centre and Technology Museum, Soluň

 

Do projektu jsou zapojeni manažeři jednotlivých oddělení – ředitel organizace, manažeři programu, expozice, marketingu, vedoucí giftshopu a projektové manažerky a dále zaměstnanci, jejichž náplní práce je mimo jiné vzdělávání dospělých – lektoři, performeři, vedoucí denního provozu centra a vývojoví a techničtí pracovníci.

 

Dopad projektu

Projekt mobility zaměstnanců bude mít obecně dopad na rozvoj kompetencí, zejména v oblasti efektivní komunikace, spolupráce, vedení týmu, řešení problémů, ale i odborných kompetencí, které se vážou ke konkrétním pracovním pozicím. Z hlediska naší organizace pak bude hlavním přínosem zkvalitnění a rozšíření nabídky a vývoj programových prvků science centra zejména pro dospělé návštěvníky se zaměřením na seniory, zdravotně znevýhodněné osoby, zahraniční návštěvníky a expaty. Dále se chceme inspirovat v oblasti rozvoje expozic a dočasných výstav a v přístupech marketingové komunikace i v rámci zacílení giftshopu na dospělého. Posíleny budou i znalosti a zkušenosti v oblasti organizace interního vzdělávání zaměstnanců. Změny se pak odrazí ve větší atraktivitě science centra u dospělých a jejich vyšší návštěvnosti. Změní se vnímání potenciálu centra jako místa vhodného pro celoživotní vzdělávání a jako jednoho z turistických cílů Brna a jižní Moravy.

 

Čerpáme inspiraci

Momentky z našich cest

Aby vám už nikdy nic neuniklo

Vymýšlíme pořád něco nového a vy o tom můžete vědět mezi prvními, stačí tady teď nechat svůj e-mail.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

VIDA! Program

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Vyhledávání

Zadejte hledný výraz a potvrďte

Možná hledáte