Chytřejší než Holmes / Výukový program / VIDA! Brno
Školy>Výukové programy>Chytřejší než Holmes

Chytřejší než Holmes

Jaká tajemství skrývá expozice VIDA!?

Zarezervujte si program

Objevte v naší expozici věci, které zůstávají běžným návštěvníkům skryté.

Pomocí promyšlených a zábavných úkolů u vybraných exponátů se seznámíte s nejrůznějšími přírodními jevy. Díky nim pak získáte informace, které vás postupně dovedou až k závěrečnému heslu. Cesta k otevření skříňky s pokladem tak bude otevřená. Prověřte své logického myšlení i schopnost spolupráce. Dokážete najít neotřelé způsoby řešení zadaných úkolů?

 

 

Co ocení žáci

  • nadšení, když odhalí správné řešení
  • otevření skřínky s pokladem


Co ocení pedagogové

  • rozvoj schopnosti práce v týmu
  • využití logického myšlení
  • lepší pochopení přírodních jevů, které exponáty představují

 

RVP pro 1. stupeň ZŠ

Člověk a jeho svět – průřez velkou částí vzdělávací oblasti

 

RVP pro 2. stupeň ZŠ a SŠ

Člověk a příroda –  průřez velkou částí vzdělávací oblasti
Fyzika
Chemie
Přírodopis
Zeměpis

 

Doplňující informace k programu

Jedná se o náš asi nejobsáhlejší výukový program, který obsahuje všechny přírodní vědy. A to proto, že se odehrává přímo v expozici a žáci luští šifru na našich exponátech. Tím jednak svádí k přemýšlení nad přírodními vědami a s tím i podporuje logické myšlení.

Seznam exponátů, u kterých žáci luští šifru:
3.–5. třída ZŠ – Horkovzdušný balón, Rosnička, IR záření – Termokamera, Ponorka, Kufr s gyroskopem, Hluk, Mravenci Atta, Šlapací elektrárna, Vodíková raketa, Chladící stroj, Výška skoku, Průchod srdcem obra, Haptické exponáty, Střeva, Jíme, abychom žili, 4 základní interakce, Pád magnetu, Rukavicový box, Poznávání buněk, Velký projekční mikroskop

2. stupeň ZŠ – Rotující místnost, 24 v 1, IR záření – Termokamera, Orgány v těle, Šlapací elektrárna, Kapela, Ponorka, Pád magnetu, Hexaflexagon, Kremace prvků, Haptické exponáty, 4 základní interakce

SŠ – Rotující místnost, Velký projekční mikroskop, Interaktivní podlahové projekce (krevní skupiny), Orgány v těle, Malé hlavolamy, Kapela, Ponorka, Buňka rostlinná a živočišná, Vodíková raketa, Ostrovní hra, Check it out, Replikace, transkripce a translace

3. třída - Střední škola
75 minut

Informace pro Vás

  • hra v expozici
  • od 3. třídy ZŠ až po studenty SŠ
  • 75 minut
  • možno uvádět v anglickém jazyce

Sdílejte!

Jak program probíhá?

Najděte si program na míru

Datum návštěvy
Věkové doporučení
Téma

Nejčastější otázky

Pro návštěvu expozice nebo účast na výukovém programu není třeba test ani jiné doložení bezinfekčnosti. Naopak před vstupem na science show nebo promítání 3D filmů v Divadle vědy je nutné prokázat bezinfekčnost (negativní test, potvrzení očkování, potvrzení o prodělání nemoci). Tato podmínka se vztahuje pro návštěvníky od 12 let, mladší děti svou bezinfekčnost prokazovat nemusí.
Veškeré informace o pravidlech návštěvy najdete tady →
Rezervace na konkrétní science show bohužel nejsou možné. Jednotlivá představení probíhají dle denního programu, a to standardně v časech 10:30, 11:30 a 15:30. Výjimkou je science show Albatros, která je určena dětem z mateřských škol a nejmladším žákům základních škol. Tuto show můžete rezervovat přes rezervační systém.
Kapacita uvedená u jednotlivých programů udává, jaký je maximální počet osob ve skupině. V případě, že máte zájem přijet na daný program s celou třídou, vytvoří se dvě skupiny (každá s max. počtem 17 osob) a program probíhá paralelně ve stejný čas.
Aktuální obsazenost nejlépe zjistíte přímo v našem rezervačním systému nebo zavoláním na telefon 730 896 544, případně napsáním e-mailu na program@vida.cz.
Samozřejmě, expozici můžete daný den navštívit kdykoli během naší otevírací doby.
Záleží samozřejmě na vašich časových možnostech, ale my doporučujeme vyčlenit si na návštěvu alespoň tři až čtyři hodiny (60–90 minut výukový program, 30 minut science show, 60–180 minut expozice).
Ano, školní skupiny nad 15 osob je z organizačních důvodů nutno rezervovat předem přes náš rezervační systém, popřípadě stačí zavolat na telefon 730 896 544 (ve všední dny v čase 9:00–15:00) nebo napsat na program@vida.cz.

Prohlídka expozice probíhá samostatně, bez průvodce, v případě dotazu k exponátu se můžete obrátit na naše Vidátory, kteří se v expozici pohybují. Můžete také využít náš nový on-line nástroj na vytváření pracovních listů do expozice.

Ano, stačí tuto možnost uvést během rezervace návštěvy nebo při komunikaci na těchto kontaktech: program@vida.cz nebo 730 896 544.
Určitě ne. Naše centrum lze navštívit i bez objednávky výukového programu. Programy slouží jako doplnění naší nabídky, hlavním lákadlem je samotná expozice. Cena vstupného bez programu je 90 Kč/osoba.
Ano, po domluvě na e-mailu program@vida.cz nebo čísle 730 896 544 lze objednat promítání filmu i pro více než 40 osob. Požadavek nám můžete sdělit také v poznámce během rezervace.
Ano, v suterénu budovy VIDA! najdete občerstvení, kde se podávají teplá i studená jídla. Pokud máte zájem objednat si zde oběd pro školní skupinu, kontaktujte prosím s předstihem přímo provozovatele restaurace na gastro@vida.cz nebo na telefonu 724 049 047.

Aby vám už nikdy nic neuniklo

Vymýšlíme pořád něco nového a vy o tom můžete vědět mezi prvními, stačí tady teď nechat svůj e-mail.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

VIDA! Program

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Vyhledávání

Zadejte hledný výraz a potvrďte

Možná hledáte