ZVUKOHRANÍ

ZVUKOHRANÍ

Dočasná výstava na galerii
1. června – 9. října 2016

Hrajte si se zvuky. Poslouchejte čísla. Užijte si hudbu svého těla. Zjistěte, co má společného muzika a matematika. Staňte se dýdžejem a vytvořte svou vlastní nezaměnitelnou hudbu. Navštivte VIDA! a seznamte se s exponáty MobilesMusikMusea, které nadchly tisíce lidí v mnoha světových metropolích. Výstavu si u nás můžete užít v rámci vstupného do expozice!

>> Podívejte se na video z výstavy <<
>> Přečtěte si rozhovor s tvůrcem výstavy Michaelem Bradkem <<

_1080477
Od 1. června do 9. října představí zábavní vědecký park VIDA! dočasnou interaktivní výstavu Zvukohraní připravenou německým hudebně-výtvarným experimentátorem a popularizátorem vědy Michaelem Bradkem. Jednotlivé objekty zaujmou děti i dospělé svou hravostí, originalitou i promyšlenými technologiemi. Návštěvníci zjistí, jak zvuk vzniká, jak se šíří různými materiály a jak ho vnímá lidské ucho. Mají možnost si pohrát s hudbou vlastního těla – bubnovat v rytmu srdečního tepu nebo měnit svůj hlas pomocí hlasového transformátoru. Vyzkouší si zápis tónů do elektronické podoby, zažijí pocity tvůrce hudby, užijí si mixovací pult a otestují spoustu nezvyklých hudebních systémů. Většina exponátů má sluchátka – vzniklé zvuky neruší ostatní návštěvníky při jejich vlastním hravém objevování ve světě čísel, zvuků a tónů.

 

web-33
Michael Bradke, oblíbený německý hudebník a perkusionista zapálený pro popularizaci vědy, objíždí od roku 1993 se svým MobilesMusikMuseum svět a své hudební exponáty představuje široké veřejnosti. Bradke své vědomosti o hudbě tvořivě spojuje s nejmodernějšími technologiemi a s jejich pomocí vytváří hravé zvukově-výtvarné objekty, které sklidily úspěch například v Abu Dhabi, Jeruzalémě, Moskvě, Paříži, Štrasburku či Varšavě.

Výstava bude na galerii VIDA! science centra k vidění od 1. června do 9. října 2016
Výstavu můžete navštívit v rámci vstupného do expozice.